Jak poradzić sobie z plamami na skórzanej kanapie?

Skórzane meble są ponadczasowe. Dodatkowo mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Dlatego cieszą się cały czas niesłabnącą popularnością. Jednak zdarza się, że na kanapę skórzaną wyleje się sok lub upadnie jedzenie. W jaki sposób pozbyć się niechcianych plam? Sprawdź domowe sposoby.

Plamy po jedzeniu na kanapie skórzanej

Kanapa w salonie jest jednym z tych miejsc, gdzie zbiera się cała rodzina. Zdarza się, że na niej spożywane są również posiłki. Co robić w momencie, kiedy fragmenty jedzenia znajdą się na skórze? W jaki sposób można się ich pozbyć?

Najlepszych sposobem jest skorzystanie z wilgotnej ściereczki oraz szarego mydła. Co ważne, nie może być ona zbyt mokra. Wówczas tapicerka może zostać trwale uszkodzona. Dokładnie pozbyć się nadmiaru wody z materiału, dopiero rozpocznij porządki.

W misce wymieszaj mydło z wodą. Następnie zanurz w niej miękką ściereczkę i pozbądź się z niej nadmiaru cieczy. Przecieraj delikatnie, żeby nie uszkodzić materiału. Po pewnym czasie plama powinna zniknąć. Po zakończonej czynności dokładnie wytrzyj kanapę do sucha.

Plamy po długopisach na sofie skórzanej

W przypadku plam z długopisu może pojawić się duży problem. Tusz bardzo trudno schodzi ze skórzanych powierzchni. Tutaj często okazuje się, że konieczne jest sięganie po specjalistyczne produkty. Jednak najpierw możesz przetestować dwa domowe sposoby.

Pierwszy z nich to pasta do zębów. Nałóż niewielką jej ilość na kanapę i pozostaw na chwilę. Następnie wytrzyj za pomocą wilgotnej ściereczki. Pamiętaj, żeby robić to bardzo delikatnie. Produkty do higieny jamy ustnej mają właściwości ścierające, dlatego efekt może Cię zaskoczyć.

Innym sposobem jest spryskanie plamy za pomocą lakieru do włosów. Odczekaj chwilę, a następnie zetrzyj całość. Pamiętaj, żeby następnie dokładnie osuszyć powierzchnię.

Jak pozbyć się tłustych plam z kanapy skórzanej?

Tłuste ślady na kanapie skórzanej to największy problem rodziców małych dzieci, którzy posiadają meble tapicerowane. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz się ich pozbyć? W domu posiadasz preparat, który doskonale radzi sobie z podobnymi zabrudzeniami.

Wykorzystaj płyn do naczyń. Nałóż niewielką jego ilość na wilgotną szmatkę i dokładnie przetrzyj plamę. Pamiętaj przy tym o delikatności. W krótkim czasie nie powinno pozostać żadnych śladów. Warto skorzystać tutaj z letniej lub lekko ciepłej wody. Wówczas preparat ma znacznie lepsze efekty podczas działania.

Jakie specjalistyczne produkty najlepiej sprawdzają się przy usuwaniu plam ze skóry?

Producent Meble Pyka w swojej ofercie posiada skórzane kanapy. Takie produkty mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Dlatego z pewnością warto od razu zaopatrzyć się w preparaty specjalistyczne. Umożliwiają one pozbycie się plam w krótkim czasie i bardzo skutecznie.

Najczęściej wykorzystywane preparaty to pasty oraz pianki. Są one odpowiednio delikatne dla materiału, jednocześnie bezwzględne dla zabrudzeń. Warto posiadać takie produkty w swoim domu. Jednocześnie pamiętaj o impregnacji swojej skórzanej kanapy. Wykorzystaj do tego celu specjalne mieszanki. W ten sposób Twój mebel będzie zawsze wyglądał jak nowy. Dodatkowo może być bardziej odporny na zabrudzenia i łatwiejszy w czyszczeniu.