Wyczaruj idealną przestrzeń dla Ciebie i rodziny

Jeśli chodzi o popularne obecnie pomysły na salon, mamy ich mnóstwo. To pokój, w którym odpoczywamy po długim dniu w pracy, bawimy się w weekendy i wieczorami oglądamy najnowsze odcinki ulubionego serialu, więc projekt salonu powinien być starannie przemyślany, aby odzwierciedlał Twój nienaganny styl wnętrza i sposób, w jaki chcesz się tym cieszyć. Jeśli chcesz zaktualizować swój salon, prawdopodobnie zostałeś zbombardowany najnowszymi trendami, ale które z nich wytrzymają próbę czasu i sprawią, że Twój salon będzie wyglądał świeżo przez wiele lat? Od najfajniejszych trendów kolorystycznych, po ukochane klasyki lub najnowsze współczesne style – wybraliśmy najlepsze pomysły na aranżacje salonu, które naszym zdaniem mają prawdziwą siłę utrzymania …

Szarość

Ach, szary, nadal jesteś naszym ulubionym neutralnym kolorem, mimo że beż powraca. Jasne lub ciemne, ciepłe lub chłodne, możesz znaleźć szarość na każdy gust i jest to jeden z najłatwiejszych kolorów do stylizacji w każdym pomieszczeniu w domu. Zdecyduj, czy chcesz mieć jasny i przestronny szary pokój, czy głęboki i dramatyczny, a następnie szukaj farb i mebli w różnych odcieniach tego samego koloru. Albo zachowaj monochromatyczność, albo dodaj trochę koloru. Pastele sprawiają, że jasne szarości wyskakują, podczas gdy ciemniejsze szarości są ożywione dzięki odważnym akcentom, a wszystkie szarości mogą czerpać korzyści z nut metalicznych.

Nowoczesny czy niebieski?

Nowoczesna aranżacja salonu i minimalizm idą w parze. Czyste, ostre linie nowoczesnych mebli i akcesoriów wyglądają najlepiej w „spłaszczonych” pokojach, więc używaj mniej, więcej mentalności przy wyborze nowych elementów. Czarno-biały schemat z subtelnym akcentem kolorystycznym podkreśla jeszcze bardziej eleganckie wyrafinowanie tego stylu.

Innym popularnym wyborem koloru, który nie zmierza szybko ku końcowi, jest niebieski. Od granatowego po turkusowy, bogaci, atramentowi bluesowi czerpią przyjemność z spędzania czasu w świetle reflektorów i nie mamy ich dość do salonu. Doskonały kolor ściany, jak widać z góry, to żywy, ale wszechstronny kolor, który z pewnością dobrze współgra z innymi. Uprość to, łącząc je z białymi i szarościami lub bądź bardziej odważny, dodając żółto-musztardowy, rumieniec różowy lub subtelne wielokolorowe akcenty. Warto również zaznaczyć, że wybór odpowiednich drzwi, takich jak oferuje marka Porta drzwi, może stać się kluczowym elementem dopełniającym stylizację salonu, wprowadzając do niego dodatkowy wymiar estetyki i funkcjonalności.

Kwiaty, wszędzie kwiaty…

Nie wszyscy są fanami kwiatów, ale jeśli tak, to kwiatowy wystrój salonu powinien być na pierwszym miejscu. Nie tylko w delikatnych pastelowych odcieniach, ciemne, nastrojowe kwiaty stają się coraz bardziej popularne i sprawią, że Twój salon będzie wyglądał świeżo na każdą porę roku, nie tylko na wiosnę i lato.