Mieszkanie w nowoczesnym stylu – jak je urządzić?

Urządzając mieszkanie, staramy się, aby całość ze sobą współgrała – salon, sypialnia i kuchnia zwykle nawiązują do siebie stylem, ale co z pokojem dziecięcym? Możesz wybrać inne kolory i postawić na oryginalny design, zachowując jednak podstawy. Najpopularniejsze są wnętrza nowoczesne – jak uzyskać najlepszy efekt?

Moda na nowoczesne wnętrza

Każdy ma swoje upodobania – jedni lubią styl rustykalny, drudzy boho, a inni skandynawski minimalizm. Najczęściej urządzamy mieszkanie nowocześnie, starając się, aby każdy pokój nawiązywał do siebie wzajemnie – kolorem, charakterem, wykorzystanymi materiałami. Wyjątkiem może być pokój pociechy, ale meble dla dzieci też zwykle pasują stylem do innych pomieszczeń.

Wyróżniki stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny to minimalizm, oszczędność i uniwersalizm. Zwykle są to meble drewniane – jak szafa do sypialni, komoda w salonie czy łóżko dziecięce 180×90 cm. Styl nowoczesny często opiera się na kontrastach – nie tylko kolorów, ale i materiałów oraz faktur. Aby uzyskać określony charakter, dominują dwie barwy, ale ważne są też dodatki, które mogą przełamać wystrój. Najpopularniejsze duety to biel i czerń, szarości i róże, beż i brąz.

Nowoczesne meble – funkcjonalne

Meble powinny być też funkcjonalne i praktyczne – zarówno w kuchni, jak i salonie i sypialni, czy też w pokoju dziecka. Wybieramy stylową, ale pojemną szafę, a także łóżko dziecięce 180×90 cm z dodatkową szufladą, a także komodę, która umożliwi nam chowanie różnych akcesoriów.

Meble drewniane

Zarówno meble dla dzieci, jak i dla dorosłych mogą być wykonane z drewna. Będą solidne, trwałe, odporne na uszkodzenia, a także będą się ładnie prezentować. Warto wybrać zarówno takie biurko, szafę, jak i łóżko dziecięce 180x 90 cm. Ich największą zaletą jest trwałość, wytrzymałość, ale też naturalność. Poza tym meble – dla dzieci czy dla dorosłych – wykonane z drewna są wyjątkowo uniwersalne.

Nowoczesne oświetlenie

W nowoczesnym wnętrzu ważne jest też oświetlenie – dzięki różnych rozwiązaniom technicznym można uzyskać różnorodne efekty. Może być romantycznie, nastrojowo, odpowiednio do pracy, oglądania telewizji itd. – możliwość programowania spersonalizowanych scenariuszy oświetleniowych to praktyczna opcja.

Designerskie dodatki

Meble dla dzieci czy dla dorosłych mogą być wykonane w stylu nowoczesnym, ale warto dodać do wnętrza ciekawe dodatki – designerski puf, oryginalną sofę, ciekawą szafkę itd. Dodadzą całości charakteru i będą miłym dla oka dodatkiem działającym na zasadzie kontrastu.