Płytki marmurowe – styl i klasyka

Remont łazienki nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Jednak, mimo że brak prysznica oraz utrudniony dostęp do toalety to dosyć spore utrudnienie warto przecierpieć te klika dni. Nagrodą będzie piękna, nowo wyremontowana łazienka, która może stać się ozdoba całego domu. Wśród dostępnych na rynku materiałów możemy znaleźć zarówno wątpliwej jakości tworzywo sztuczne jak i piękne kamienie, które nadadzą naszym wnętrzom szyku. Jednym z lepszych wyborów, na które możemy się zdecydować jest marmur, który uważany jest za najszlachetniejszy kamień naturalny. Jednak, jak wykorzystać go w aranżacji łazienki? Oto kilka pomysłów.

Skąd pochodzi marmur

Marmur to surowiec naturalny, który powstaje w wyniku przeobrażania się dolomitów oraz skał wapiennych we wnętrzu kuli ziemskiej. Proces ten odbywa się z udziałem niezwykle wysokiej temperatury, dzięki czemu marmur charakteryzuje się dużą trwałością i unikatowością. Skała ta doceniana była już w czasach panowania cesarza Oktawiana Augusta, który ceglany Rzym przemienił w miasto pełne marmurowych budynków i pomników. Jedna z najstarszych budowli wykonany z marmuru jest również grecki Partenon wzniesiony z białej odmiany tej skały.

Z uwagi na zainteresowanie władców, marmur od zawsze uważany był za materiał drogi i niezwykle ekskluzywny. Na wykończenie wnętrz z życiem tego surowca mogli sobie pozwolić tylko najmożniejsi a obecność marmurowych dodatków w domu nobilitowała właścicieli i pokazywała ich pozycję społeczną. Przeświadczenie to uległo zmianie stosunkowo niedawno, kiedy w sklepach zaczęły pojawiać się płytki marmurowe, których cena jest znacznie niższa od kwoty, jaką trzeba było zapłacić za duży blok marmuru.

Łazienka jak z katalogu

Zastosowanie płytek marmurowych w łazience pozwala uzyskać niezwykle ekskluzywny i nietuzinkowy efekt. Naturalny wzór występujący na powierzchni kamienia od dawna stanowi symbol ponadczasowej elegancji, dzięki czemu nawet łazienki wykonane dekadę temu nie wychodzą z mody i nie wyglądają na pomieszczenia przestarzałe. Moda na marmur nigdy nie przemija. Jest to duża zaleta, dla osób, które nie lubią ciągłych zmian i chcą zaaranżować łazienkę, tak by cieszyła oko przynajmniej przez kilkanaście lat.

Płytki marmurowe

Wariacje z użyciem marmuru

Istnieje kilka opcji wykorzystania tego materiały we wnętrzu, jakim jest łazienka. Jedna z nich jest użycie wielkoformatowych płytek marmurowych, które pozwalają na zastosowanie zdecydowanie mniejszej liczby łączeń niż standardowe płytki. Innym sposobem na wykorzystanie marmuru jest stworzenie połączenia płytek marmurowych z drewnem lub płytami z innego materiału, co pozwoli „ocieplić” wnętrze i lekko zmodyfikować elegancki styl marmuru. Osoby, które cenią klasykę zewnętrzach mogą pokusić się o połączenie marmuru i złotej armatury, co nada dodatkowego szyku i luksusowego wyglądu nawet najmniejszej łazience. Z kolei osoby preferujące styl nowoczesny powinny połączyć marmur z armaturą w kolorze czarnym.

Inne sposoby na wykorzystanie marmuru w pomieszczeniach

Płytki z marmuru to niezwykle uniwersalny materiał, który może stanowić ozdobę każdego pomieszczenia, nie tylko łazienki. Z uwagi na dobre przewodnictwo ciepła marmur jest świetnym rozwiązaniem do wykończenia posadzki, dla osób, które decydują się na ogrzewanie podłogowe. Płytki z marmuru to również świetny materiał do stylowego ozdobienia kominka, cokołów lub schodów wewnętrznych, natomiast blat kuchenny z marmuru to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią łatwe doczyszczenia przestrzenie. Wielkim atutem, przemawiającym za wykorzystaniem marmuru jest również duża dostępność wielu wymiarów płytek. Pozwala to dopasować materiał do każdej aranżacji i każdego pomieszczenia.

Płytki marmurowe które znajdziecie w sklepie https://kamiennewnetrza.pl/plytki-marmurowe to bez wątpienia materiał, który robi na każdym ogromne wrażenie. Jest nie tylko trwały ale i elegancki. Posiada szereg zalet i jest bardzo uniwersalny. Osoby, które decydują się na wykończenie jednego pomieszczenia za pomocą marmuru zazwyczaj po jakimś czasie kontynuują jego wykorzystanie w dalszych częściach budynku.