Dlaczego łóżko wysuwane to dobry wybór do pokoju dziecięcego?

Urządzenie pokoju dziecięcego wymaga dobrego planu. Trzeba bowiem zachować sporo przestrzeni użytkowej, aby dziecko miało swobodę korzystania z każdej strefy. Poza tą przeznaczoną do nauki, bardzo ważna jest strefa wypoczynku, wszak to sen wpływa na właściwy rozwój dziecka czy nastolatka. Do pokoju rodzeństwa bardzo popularne jeszcze nie tak dawno temu były łóżka piętrowe. Niemniej jednak nie będzie ono odpowiednie dla młodszych dzieci poniżej wieku szkolnego, choćby ze względów bezpieczeństwa. Trzeba bowiem montować dodatkowe barierki, zapobiegające upadkom. Doskonałą alternatywą jest łóżko podwójne wysuwane. Jakie możemy wybrać i dlaczego jest funkcjonalne? Przedstawimy wszystkie najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Łóżko wysuwane podwójne – idealne dla rodzeństwa

Kiedy pokój jest dość szeroki, za to nie jest zbyt długi, to możliwość postawienia dodatkowych mebli jest ograniczona. Zatem w takiej sytuacji doskonale sprawdzą się meble modułowe. Można do nich zaliczyć łóżko podwójne dla dzieci. Jednak nie chodzi o klasycznego “piętrusa”, ale łóżko z wysuwanym drugim spaniem. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w ciągu dnia, gdyż przestrzeń użytkowa zostaje zachowana. Z kolei w nocy bardzo łatwo jednym ruchem można wysunąć dodatkowe łóżko. Mechanizm jest bardzo łatwy w obsłudze i poradzi z nim sobie nawet dziecko. Dla rodzeństwa będzie to świetne rozwiązanie. Tym razem będą się kłócić nie o to kto śpi na wyższym poziomie, ale kto śpi na wysuwanym łóżku, zatem warto zaproponować im sprawiedliwy podział.

Niepowtarzalny design w zasięgu ręki

Trzeba przyznać, że meble modułowe mogą być niezwykle efektowne. Jednym ruchem można całkowicie przekształcić mebel. Tak jest chociażby w przypadku łóżek meblościanek, które sprawdzają się do małego pokoju jedynaka. Łóżko wysuwane, doskonałe do pokoju rodzeństwa, może być wykonane z drewna, choć najczęściej rama zrobiona jest z płyty meblowej. Dzięki temu mimo, że mebel jest modułowy odznacza się lekkością. W razie remontu można łatwo i bez wysiłku takie łóżko przesunąć. Do pokoju w stylu skandynawskim świetnie pasować będzie łóżko dziecięce podwójne o dekorze sosny norweskiej. Można zdecydować się także na dąb bielony. Z kolei do industrialnej estetyki świetnie sprawdzi się łóżko w kolorze drewna dębowego. Można pokusić się również o wybór modelu na metalowym stelażu.

Łóżko podwójne – dobre rozwiązanie do pokoju gościnnego

Nie tylko w pokoju dziecka sprawdzi się podwójne łóżko. Można je również wybrać do gościnnego pokoju. W ten sposób można zyskać więcej przestrzeni użytkowej do postawienia szafy przesuwnej, komody, czy też toaletki. Wysuwana przestrzeń, kiedy nie jest użytkowana może pełnić funkcję schowka na pościel czy inne tekstylia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że łóżko podwójne wysuwane może być także wyposażone w dodatkowe szuflady, co nie tylko zwiększa estetykę mebla, ale również funkcjonalność.

Jedno jest pewne, łóżko podwójne wysuwane jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzi się dla małych dzieci. Daje gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wygody. To lepsze rozwiązanie dla dzieci niż podwójne łóżko, gdyż każdy ma własną, wygodną przestrzeń. Taki model można doposażyć w dodatkowe barierki, które chronią małe dzieci przed upadkiem z łóżka w nocy. Można je zamontować zarówno na łóżku głównym, jak i dolnym, wysuwanym poziomie. Warto zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczny design, czyli nie tylko mechanizm wysuwania czy też wyoblone krawędzie, ale również materiały, które powinny być pokryte lakierami nie zawierającymi szkodliwych dla alergików formaldehydów. Takie łóżko z pewnością bardzo się dzieciom spodoba.