Różne oblicza tapety w modnych wnętrzach

Odpowiednie wykończenie wnętrza buduje jego charakter. Jednym z najważniejszych jego elementów są często pomijane i niedoceniane ściany. A to przecież na nich opiera się cały ciężar aranżacyjny domu czy mieszkania. W jaki sposób modnie i ciekawe wykończyć ich powierzchnię, żeby była wytrzymała i prezentowała się ciekawie?

Wielki powrót tapet

Wydawać się mogło, że ich czas minął bezpowrotnie w latach 90. XX wieku. Mimo to powracają obecnie, aby święcić triumfy w najróżniejszych aranżacjach wnętrzarskich. Jakie są najciekawsze odmiany tapet i do jakich przestrzeni można je wprowadzać, aby pomogły zbudować nastrojowe wnętrza?

Klasyka w roli głównej

Tapeta bynajmniej nie musi się wyróżniać. Może skutecznie uzupełniać przestrzeń, subtelnie podkreślając jej styl. Niekiedy pojawiają się warianty z drobnym deseniem lub fakturą, które wprowadzają nieco życia, a również pomagają utrzymać spójność aranżacji.

Wzorzysty i wyrazisty pomysł na wnętrza

Do najciekawszych trendów aktualnego sezonu zaliczają się bez wątpienia wzory geometryczne. Powinny być proste, wyraziste i najlepiej w kontrastujących kolorach. W domach królują obecnie elementy art deco, które widać również w tapetach. Wprowadzenie jednej wyrazistej ściany z geometrycznym ornamentem w pomieszczeniu dodaje mu ciekawego charakteru, stając się przy tym głównym akcentem dekoracyjnym.

Fototapeta – modna i pożądana

Czasami w aranżacji potrzebny jest element, który zdominuje całą przestrzeń. Z pomocą przychodzi nam w takich momentach fototapeta. Dzięki niech możemy przenieść się na rajskie wyspy, wprowadzić las do naszych wnętrz, a wszystko to w zgodzie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi.

Najchętniej obecnie wybierane są wzory nawiązujące do natury. Wiąże się to z nurtem eco architektury, który zakłada powrót do natury. Może się on realizować poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów do produkcji wyposażenia wnętrz lub na drodze odtwarzania i imitowania ich. Dlatego tak często pojawiają się tapety i fototapety, na których widać motywy roślinne (naturalne i stylizowane) oraz zdjęcia przedstawiające piękne i rozległe pejzaże.

Dzięki temu w każdym pomieszczeniu można poczuć się jak na łonie przyrody.

Ściana filarem aranżacji wnętrz

Odpowiedni wybór metody wykończenia ściany jest niezmiernie ważny dla całej stylistyki wnętrza. Może dodawać mu wyrazu, harmonizować, spajać lub stanowić główny akcent dekoracyjny. A czego potrzebuje Twoje mieszkanie?

Artykuł przygotowany we współpracy z https://fototapety.art