Jak wybrać nową lodówkę?

Lodówka to jeden z najpotrzebniejszych sprzętów w każdym domu, jednak najczęściej nie zwraca się na nią większej uwagi. Domownicy przyzwyczajeni są do tego, że w każdym momencie mogą wyciągnąć z niej świeże jedzenie. Problem pojawia się wtedy, gdy lodówka przestanie działać.

  1. Najważniejsze parametry lodówki
  2. Porady związane z zakupem lodówek
  3. Gdzie kupić dobry sprzęt AGD?

Zakup nowego sprzętu AGD nie jest wcale prosty, bo chociaż można go zamówić w sklepie internetowym, to wybór jest ogromny. Tym samym wielu klientów nie wie, jaką lodówkę kupić, aby posłużyła im przez wiele lat.

Najważniejsze parametry lodówki

Oryginalny wygląd, niskie zużycie prądu, wbudowana funkcja kostkarki do lodu… producenci lodówek prześcigają się w pomysłach, aby zachęcić klientów do tego, aby wybrali ich sprzęt. Co jednak naprawdę ma znaczenie i powinno zostać uwzględnione podczas zakupów? Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia, jakie urządzenie zmieści się w przewidzianym miejscu. Dzięki temu nie będziesz musiał później przestawiać mebli. Postaraj się wybrać urządzenie klasy A++ lub A+++, dzięki czemu będziesz mógł uzyskać niskie koszty użytkowania. Chociaż lodówka A+++ będzie droższa niż urządzenie klasy A+, to roczna różnica w rachunkach za prąd może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Upewnij się, że wybrany przez ciebie model ma możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Jeżeli taka opcja nie jest dostępna, sprawdź, czy ustawiony kierunek będzie odpowiadał twoim potrzebom. Jeżeli masz kuchnię połączoną z salonem, postaraj się kupić sprzęt o jak najniższym poziomie hałasu. Markowe lodówki w atrakcyjnych cenach znajdziesz w kategorii lodówki w RTV EURO AGD, gdzie możesz skorzystać z filtrów, aby szybko wyszukać modele o konkretnej klasie energetycznej, kolorze, ocenie użytkowników lub innych cechach. Pozwoli ci to zaoszczędzić naprawdę wiele czasu na wyborze idealnego sprzętu.

Porady związane z zakupem lodówek

Zazwyczaj lodówkę kupuje się na kilka lub nawet kilkanaście lat i korzysta z niej do chwili, w której sprzęt nie odmówi współpracy. Nie warto więc oszczędzać i wybierać modelu z niższej półki, bo wówczas taka lodówka będzie pobierała więcej prądu lub po kilku miesiącach użytkowania trzeba będzie korzystać z serwisu gwarancyjnego. Nowoczesne modele wyposażone są w ciekawe funkcje, które zwiększają komfort użytkowników. Może to być na przykład możliwość zdalnego sterowania lodówką, opcja mini barku lub wbudowany ekran, który pozwoli ci zachować kontrolę nad temperaturą. Tego typu funkcje nie są co prawda niezbędne, abyś był zadowolony z zakupu, ale wielu użytkowników chętnie z nich korzysta. Dużym udogodnieniem jest natomiast system automatycznego rozmrażania, który przełoży się na dłuższą pracę lodówki i zminimalizuje czas, jaki musisz poświęcić na utrzymanie jej w czystości. Więcej porad na temat tego, jaką lodówkę kupić? znajdziesz w artykule na stronie popularnego sklepu. Opisano w nim między innymi różnice pomiędzy sprzętem wolnostojącym a urządzeniami do zabudowy, ciekawe funkcje nowoczesnych lodówek oraz zalecenia związane z prawidłowym użytkowaniem.

Gdzie kupić dobry sprzęt AGD?

Różnice w cenach i jakości sprzęgów AGD mogą być naprawdę duże, dlatego warto korzystać z oferty zaufanych sprzedawców typu RTV EURO AGD. Dzięki temu nie tylko znajdziesz porządne lodówki w niższych cenach, ale też będziesz mógł skorzystać z darmowych rat zero procent, za niewielkie pieniądze przedłużyć gwarancję, skorzystać z usługi podłączenia sprzętu oraz zlecić zabranie starej lodówki.