Piękne wnętrze – To te z Twoim udziałem!

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Zapewne nie raz obiło Ci się o uszy takie powiedzenie. Coś w tym zawsze jest, dlatego, że dom kojarzy nam się z azylem, miejscem do totalnego wypoczynku, w którym możemy czuć się w pełni sobą. Nawet jak wracamy z podróży, która mogła być niesamowitym przeżyciem, w końcu włącza nam się chęć powrotu do niego już po dłuższym czasie. Jednakże, wszystko zależy od tego, jaki panuje klimat w naszym mieszkaniu, jakie otoczenie, czy mamy poczucie przytulnej atmosfery. A zatem, jeśli jesteś oddany nowoczesnym stylem, który skupia się głównie na kolorach, takich jak: biały, szary, czarny, to znajdziesz poniżej parę podpowiedzi, jak je odpowiednio dobrać do mebli, akcesoriów itp.

Nie musisz stawiać na perfekcję, liczy się satysfakcja

Ważne, aby nie podążać za samym trendem, ale za gustem, ponieważ moda się zmienia, a styl już rzadziej. W związku z tym, jeśli mimo wszystko stawiasz na modne wnętrze, które dodatkowo Ci się podoba, to przede wszystkim nie pozwól, by dominował u Ciebie kolor biały, ponieważ będziesz się czuć jak w szpitalu. Mało tego możesz zapomnieć o przytulnej atmosferze, gdyż jest to kolor zimny, dlatego trzeba je odpowiednio ze sobą łączyć.
Obecnie bardzo modne są cegiełki szare, które najlepiej się sprawdzają w salonie, a konkretnie przy kanapie. Nie jest powiedziane, że muszą zajmować całą szerokość, a nawet lepiej, podkreśli to cały urok i design całego salonu. Oprócz tego, istotne jest, aby kanapa była podobnego koloru, aby ładnie się zlewać ze ścianą. Meble, na których będzie telewizor, czy też szafki do np. naczyń muszą być ze sobą zgodne, w komplecie. A tutaj lepiej sobie ułatwić życie ze sprzątaniem i zainwestować w meble białe, ponieważ nie widać na nich kurzu, a dodatkowo podkreślają współczesny design – zobacz https://abcdesignu.pl/ . Aby dodać trochę inności, w kuchni postaw na szarość, dobierając do tego biały blat, warto łączyć ze sobą dwa kolory, ponieważ wygląda to schludniej i przejrzyściej, pokój, bądź aneks optycznie zostanie powiększony. Dlatego takie sprzęty AGD jak lodówka warto, aby były również w szarym odcieniu, ponieważ białe są typowe i klasyczne. Akcesoria ozdobne, takie jak: wazony, ramki, figurki, lepiej się prezentują w czerni, ponieważ nie warto, aby większe obiekty były w takim ciemnym kolorze, chodzi tutaj właśnie o szczegóły, które mogą podkreślić współczesność. Dodatkowo, łącząc ze sobą powyższe trzy kolory, musisz się z tym liczyć, aby rozświetliły i ożywiły pomieszczenia, a nie dołować w momencie, kiedy postawisz na czarne meble itp. Podobnie jest w kwestii łazienek, z reguły ludzie stawiają na prysznice podłogowe z charakterystycznymi kafelkami, przypominające panele podłogowe, w związku z tym, takie zamontowane z dostosowanymi szybami i podwyższonym brodzikiem już dawno przestały być na topie, dodatkowo ciężej się je czyści. Warto aby kafelki były szare, tak samo jak ściany.

Twój zakątek na wypoczynek

A co jeśli chodzi o ogród? Będąc właścicielem mieszkania na parterze, możesz sobie pozwolić na więcej niż sami posiadacze balkonu, jednakże warto się skupić na tym, aby był dość obszerny. Dzięki temu mógłbyś sobie pozwolić na większy komfort i wypoczynek we własnym ogrodzie, włączając w to specjalny zestaw ogrodowy, składający się zazwyczaj z małego stoliczka, dwóch foteli i jednej podwójnej ,,kanapy’’. Dodatkowo warto na swój koszt zrobić ogrodzenie drewniane, gdyż prywatność jest złotem, a Ty będziesz mógł sobie pozwolić na większy komfort. Dodatkowy płot jest do tego lepszym ozdobieniem dla całokształtu, dzięki czemu zdecydowanie przypomina przytulny zakątek do picia kawy od samego rana. Kupując meble ogrodnicze, skup się na jakości i kolorze, zazwyczaj dobrze się sprawdza ciemny brąz, oraz szerokie ramiona krzeseł. Poduszki mogą być w kolorze dowolnym, jednak szary, bądź kremowy idealnie się wpasuje pod kolor brązowy tych mebli – sprawdź https://abcogrodnictwa.pl/. No i oczywiście wygoda jest niezbędna, dlatego miękkość i jakość jest kluczem do całkowitego rozluźnienia. Wszystko jest kwestią gustu i wielkości ogródka, ale kwiaty, rośliny są dla każdego czymś oczywistym, jeśli mamy ogród. Ważne, aby mieściły się w nim takie gatunki jakie lubisz, kolorowe i letnie będą dodatkowym plusem, ponieważ wygoda i piękno jakie Cię otoczy, wprowadzi Cię w prawdziwy relaks. Dobrym rozwiązaniem będzie również sztuczna trawa, ponieważ sam beton to za mało, nie wtapia się on w letni klimat. Wielu ludzi traktuje swój balkon, ogród jako przechowywalnię do suszarek, mopów. Jednakże, aby to nie odpychało i nie przypominało piwnicy, pozwól sobie na zakup małego ,,skrzyni’’. Dobrze się sprawdzi drewniana, która idealnie będzie współgrać z zamontowanym płotem, a poza tym nadajmy ogrodowi charakter! Na tą skrzynię można w miarę możliwości, postawić jakąś doniczkę z kwiatami. Nie jest powiedziane, że roślinność musi być tradycyjna, duże donice wręcz świetnie się zaprezentują, a w tym obfita roślinność. Nie rezygnuj z kombinacji, kreatywność jest bardzo ważna, to Ty masz się czuć dobrze w swoim mieszkaniu!