Nadaj styl dzięki oświetleniu

Jeśli chodzi o projektowanie łazienki, pierwszym elementem mogą być artykuły sanitarne, a nawet kafelki, ale oświetlenie łazienki jest równie ważne i wymaga starannego rozważenia, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Co więcej, stworzenie dobrego schematu oświetlenia w łazience daje szansę na dodanie innego elementu wystroju do pokoju i wyczarowanie idealnej atmosfery do spokojnej kąpieli, a także służy funkcjonalnemu celowi w te gorączkowe poranki, które wszyscy znamy i kochamy (lub nie).

Proces wyboru oświetlenia do projektu łazienki może być przytłaczający. Próżność, powierzchnia wanny i prysznic wymagają różnych opcji oświetlenia, ale ogólny design łazienki musi nadal być stylowy i spójny. Aby ustalić najlepsze wybory warto zapoznać się z naszymi poradami.

Rozważ kinkiety montowane z boku

Kinkiety montowane z boku, są jedną z najlepszych opcji oświetlenia w łazience. Niezależnie od tego, czy używa się go po obu stronach lustra, czy montuje się bezpośrednio na lustrze z osłonami umieszczonymi na wysokości oczu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

– Zamontować tylną płytę pionowego urządzenia w kształcie tuby na wysokości oczu.

– Klosz szklanych lamp górnych powinien znajdować się nieco powyżej poziomu oczu.

– Jeśli twoje lustro jest wyśrodkowane nad umywalką, zamontuj urządzenia zaledwie kilka cali po lewej i prawej stronie lustra. Powinien znajdować się jak najbliżej twarzy.

Zaplanuj warstwy światła

Każda łazienka może korzystać z trzech warstw światła, aby poprawić piękno przestrzeni. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie światła, wybierz kombinację światła otoczenia w postaci żyrandoli, zawieszek lub uchwytów podtynkowych, drugiej warstwy – oświetlenia zadaniowego, które jest idealne do codziennych czynności pielęgnacyjnych, takich jak nakładanie makijażu lub golenia – oraz trzeciej warstwy, akcentu oświetlenia, które ma na celu podkreślenie architektonicznych cech i wystroju łazienki.

Użyj zawieszek jako alternatywy

Alternatywą dla kinkietów są wisiorki. Są elegancką opcją oświetlenia w łazience, ale w razie potrzeby mogą również działać jako oświetlenie otoczenia lub akcentujące.

Trzymaj się podobnych wykończeń

Chociaż styl kinkietów nie musi pasować do sufitowych opraw, najlepiej trzymać je w tej samej rodzinie wykończeń, aby zachować jedność w ogólnym projekcie łazienki.
Kinkiet to idealne rozwiązanie do stworzenia wyjątkowej atmosfery w strefie wanny. Dodaje to kojącą atmosferę, która może być trudna do osiągnięcia dzięki oprawie sufitowej.

Rozmiar urządzenia ma znaczenie

W zależności od wielkości i stylu łazienki lampa wisząca lub żyrandol może sprawiać wrażenie pałacowego. Właściwe urządzenie może wydać oświadczenie i nadać ton stylowi łazienki.