Stare nowe wnętrze

Nazwij nas optymistami, ale uważamy, że każdy pod słońcem może mieć piękny dom, jeśli tego chce. Nawet jeśli masz tylko przysłowiowe grosze, wciąż możesz zrobić wiele, aby stworzyć stylowy, zachęcający dom dla siebie i każdego, kogo masz obok siebie. Pierwszym krokiem (i tak jest bez względu na to, gdzie i jak mieszkasz) jest posprzątanie domu i zorganizowanie go. Zrobienie tych dwóch rzeczy znacznie poprawi jakość twojej przestrzeni a wnętrze domu wyda się od razu przyjemniejsze. Wyposażenie domu to bardzo istotna sprawa ale to nie znaczy że nie można tego zrobić “po taniości”.

Pomaluj ścianę akcentującą

Samodzielne malowanie ścian jest jedną z najbardziej opłacalnych aktualizacji dekoracyjnych, które możesz wprowadzić w domu, a malowanie tylko jednej ściany jest niedrogim (i naprawdę fajnym) ulepszeniem.

Pozbądź się nieestetycznych przedmiotów

Zanim zaczniesz martwić się o to, na co możesz i nie możesz sobie pozwolić, zastanów się, czego powinieneś się pozbyć. Przedmioty zużyte, stare lub uszkodzone mogą wyrządzić szkodę wyglądowi Twojego domu, a jeśli nie są konieczne, ich usunięcie może zapewnić Twojemu domowi czystą kartę.

Dodaj wykończenie do ścian i trochę roślinności

Wydruki w ramkach nie muszą być drogie, ale mogą przekształcić pokój. Jeśli naprawdę jesteś gotowy na projekt, spróbuj swoich własnych dzieł i wykadruj swoje dzieło, by wisiało samodzielnie lub jako część ściany galerii.

Sztuczne rośliny mogą stworzyć elegancki wystrój w niskiej cenie. Znajdź niedrogą opcję, a następnie stylizuj ją na pięknym stojaku lub w ręcznie robionym garnku.

Jeśli nie możesz się zdecydować na coś poza Twoim przedziałem cenowym, spróbuj kupić to na wyprzedaży. Możesz ustawić alert sprzedaży produktów dosłownie setek głównych marek w jednej z aplikacji; wystarczy wpisać filtry wyszukiwania lub hasła i nacisnąć różowy przycisk „Dodaj alert sprzedaży”, a otrzymasz wiadomość e-mail, gdy produkt trafi do sprzedaży.

Ukryj nieestetyczne kable i przewody

Możesz znaleźć korektory przewodów na Amazon za jedyne 15 USD. Ukrywanie nieestetycznych przewodów i przewodów przed telewizorem lub oprawami oświetleniowymi znacznie przyczyni się do tego, że Twój dom będzie wyglądał na czysty i uporządkowany.

Daj przedmiotom nowe życie

Ta stara drewniana drabina siedząca w garażu może być twoim kolejnym ulubionym elementem wystroju. Wyczyść ją odrobiną papieru ściernego, a może nawet warstwą farby, a następnie użyj jej do przechowywania zapasowych ręczników lub do rzucania koców.

Kupowanie używanych (umiłowanych) mebli i dekoracji to świetny sposób na zaoszczędzenie na rzeczach, które w innym przypadku mogą kosztować całkiem dużo grosza. Nigdy nie wiadomo, na jakie ukryte klejnoty natkniesz się w sklepie z używkami lub pchlim targu.