Jak prawidłowo czyścić sprzęty AGD?

Sprzątanie może wydawać się obsesyjne, jednak niewiele osób wie, jak prawidłowo wyczyścić niektóre powierzchnie czy przedmioty. Najczęściej ludzie przypominają sobie o sprzątaniu wtedy, kiedy potrzebują sprzedać lub wynająć mieszkanie. Oczywiście nie chodzi mi o to, że większość osób żyje w bałaganie. Bardziej mam na myśli gruntowne sprzątanie, takie jakie zwykle zleca się firmom sprzątającym. Często też sprzęty rtv czy agd ulegają zniszczeniu przez zaniedbanie i nie czyszczenie ich należycie. Jak tego uniknąć, jednocześnie nie przemęczając się?

Harmonogram sprzątania

Jeśli jesteś posiadaczem piekarnika z termoobiegiem, powinieneś wiedzieć jak umyć piekarnik z termoobiegiem. Większość posiadaczy tego typu piekarnika nie ma pojęcia, jak zrobić to prawidłowo. Piekarnik to wbrew pozorom bardzo delikatny sprzęt kuchenny, który szybko niszczeje na skutek przypalonego tłuszczu. Wówczas żaden sklep nie przyjmie Twojej reklamacji.

Osobiście polecam sporządzenie harmonogramu sprzątania, który możemy podzielić między całą rodzinę. Jeśli masz starsze dzieci, w wieku powyżej 12 lat, również je możesz zaangażować w domowe porządki. Raz na kwartał dobrze jest zrobić tak zwana sprzątanie generalne. Oznacza to wyczyszczenie szafek od środka, a także umycie okien. Zaznaczam, że mycie okien tylko dwa razy w roku, czyli od święta, to stanowczo za mało. Natomiast mycie lodówki powinno mieć miejsce raz w miesiącu.

Środki czyszczące

Jeśli potrzebujesz zastosować mocniejszy środek chemiczny, wówczas pamiętaj, aby założyć rękawice ochronne. W przeciwnym razie Twoja skóra może poważnie ucierpieć. Regularne sprzątanie pozwala uniknąć takich sytuacji. Zatem jeśli sprzątasz regularnie, wtedy możesz używać słabszych środków, które jednocześnie będą bardziej ekologiczne. Polecam takie podejście, ponieważ środki ekologiczne są również tańsze i pozostawią większe oszczędności w Twoim portfelu. Zatem jeśli masz czas na regularne sprzątanie, wówczas poczytaj o czyszczeniu octem i kwaskiem cytrynowym.