Krzesła w stylu prowansalskim

Wsi spokojna, wsi wesoła… pisał niegdyś Jan Kochanowski, wyrażając tęsknotę za sielskim spokojnym życiem na łonie natury. Krainą, która budzi silne skojarzenia z urokami prowincji jest Prowansja. Kraina ta kojarzy się z niepowtarzalnym, rustykalnym klimatem, sielskością, tradycją i … kolorem białym.

Współczesne poszukiwania Prowansji wyrażają się w charakterystycznym wzornictwie, którego wyrazem są designerskie, bezpretensjonalne krzesła w stylu prowansalskim. Styl ten ma kilka głównych, powtarzalnych cech.

Prowansalski, czyli jaki?

Styl prowansalski jest obecnie ceniony i lubiany przez miłośników rustykalnych aranżacji wnętrz. Jest to mieszanina naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, a także określona kolorystyka, w której główną rolę gra biel i różne jej odcienie, od beżu, ecru po biel antyczną.

Krzesła w stylu prowansalskim mają dość regularną bryłę i są zwykle wykonane z drewna, z wierzchnią warstwą białej farby. Są to zazwyczaj meble tapicerowane jasną lub białą tkaniną naturalną lnianą lub aksamitną. Do znanych i lubianych modeli należą tu takie krzesła jak: Lars, Alero, Poprad, Dariusz 2 Tutti i wiele innych. Świetnym uzupełnieniem aranżacji rustykalnej są też krzesła rattanowe o naturalnej kolorystyce.

Stylistyka prowansalska splata się tu często ze stylem retro, co widać w finezyjnych kształtach niektórych krzeseł. Proste nóżki zostały tu wzbogacone o ślimacznice albo podnóżki. Bez względu jednak na to, jak silnie moda na retro wpływa na formę krzeseł, jest jedna, zasadnicza cecha, która definiuje styl Prowansji. Chodzi tu głównie o prostotę wyrażającą się w braku podłokietników oraz wysublimowanej aranżacji oparcia.

Stwórz Prowansję we własnym domu z Krzesła.pl

Dzięki bogatej ofercie sklepu https://www.krzesla.pl już nie musisz wychodzić z domu, by wykreować nietuzinkowe wnętrze i podkreślić rustykalny styl w swoim mieszkaniu. Znajdziesz tu różnego rodzaju krzesła w stylu prowansalskim wybrane pod kątem Twoich potrzeb i pomysłów.