Rozmieszczenie kluczem do sukcesu

Pokoje dzienne służą różnym celom dla różnych osób. W niektórych domach salon służy one jako główne miejsce spotkań rodziny, podczas gdy w innych są bardziej salonem wystawowym, z którego można korzystać tylko po przybyciu gości. Tak czy inaczej, istnieją pewne problemy, które zawsze pojawiają się, gdy próbujesz urządzić ten pokój. Aranżacja i odpowiedni styl salonu który chcemy wykreować to dość trudne zadania. Sprawdź te wskazówki dotyczące umieszczania mebli w salonie.

Podstawy

Podczas układania mebli do salonu należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

-Ustal punkt centralny pokoju i rozmieść wokół niego meble. W niektórych pokojach punktem centralnym będzie istniejąca funkcja, taka jak kominek lub okno, a w niektórych będzie to coś, co wprowadzisz do pokoju, na przykład telewizor.
-Użyj mebli, aby utworzyć obszary rozmów. Ludzie powinni móc swobodnie ze sobą rozmawiać, nie obciążając szyi ani nie krzycząc. Jeśli pomieszczenie jest szczególnie duże, możesz utworzyć kilka różnych obszarów konwersacji.
-Nie zapomnij o ruchu ulicznym. Zostaw wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli chodzić między meblami, aby mogli łatwo przejść z jednej strony pokoju do drugiej.
-Odciągnij meble od ścian. Posiadanie wszystkich oparć mebli na ścianach jest jednym z największych błędów, jakie ludzie popełniają w salonie. Umieszczenie elementów bliżej siebie stworzy bardziej intymne ustawienie. Tak długo, jak grzbiety elementów są ładne, nie ma powodu, aby się nimi nie pochwalać.

Rozmiary i rozmieszczenie mebli

Jeśli chodzi o meble do salonu, rozmiar ma znaczenie.

-Sofa i krzesła – Często są to przedmioty o dużych wymiarach, dlatego ważne jest, aby pasowały do ​​przestrzeni. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest zmierzenie przestrzeni przed zakupem któregokolwiek z tych elementów. Nie chcesz, aby były za duże lub za małe, więc najlepiej jest, jeśli wcześniej opracujesz plan piętra.
-Dywan – Korzystanie z dywanów obszarowych to świetny sposób na zdefiniowanie miejsc do siedzenia, ale największym błędem popełnianym przez ludzi w salonie jest zbyt mały dywanik. Pamiętaj, że wszystkie meble powinny być w stanie wygodnie usiąść na dywanie. Jeśli przestrzeń na to nie pozwala, upewnij się, że co najmniej przednie nogi dowolnych dużych tapicerowanych elementów znajdują się na dywanie.
-Stolik kawowy – Stoliki kawowe to praktyczne elementy, które często znajdują się w środkowej części obszarów konwersacji. Jeśli zdecydujesz się na użycie, pamiętaj, że wysokość powinna być nieco niższa niż wysokość siedziska sofy i krzeseł wokół niej. Długość stołu powinna również wynosić około pół do dwóch trzecich długości sofy.
-Stoły boczne – stoły boczne są zwykle późniejszą refleksją, ale są ważne. Wymagana liczba zależy od tego, ile masz miejsc. Każdy powinien mieć możliwość wygodnego postawienia drinka bez konieczności wstawania i podchodzenia do stołu. Staraj się mieć jedną po obu stronach sofy i między parami krzeseł. Kluczem jest, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na powierzchni bez przepełnienia pokoju. Stoły powinny mieć w przybliżeniu tę samą wysokość, co ramię krzesła lub sofy, obok której są.