Dekoracje i ozdoby do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza preferowane są szczególnie przez osoby młode, które cenią sobie komfort użytkowania mieszkania, minimalizm i chłodną elegancję. Jednak każde, nawet bardzo nowoczesne wnętrze możemy spersonalizować wybierając odpowiednie dodatki. Oto pięć rodzajów dekoracji, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które zostało urządzone w nowoczesnym stylu, a Twój dom nabierze charakteru!

1. Sztuka nowoczesna. Proste ściany w neutralnych kolorach możemy ożywić wykorzystując obrazy, grafiki i fotografię. W zachowaniu estetyki pomoże nam wybór dzieł o ograniczonej kolorystyce – w nowoczesnych wnętrzach warto postawić na kilka intensywniejszych akcentów, niż na całą gamę kolorów.

2. Tekstylia. Tekstylia sprawdzą się także w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Do ozdobienia stołu możemy wykorzystać podkładki na stół Pepco w stonowanych kolorach. Sprawdzi się także minimalistyczny dywan lub proste poduszki ozdobne.

3. Kwiaty zielone. Parapety, stoły i szafki możemy ozdobić także zielonymi roślinami, które są naturalną, tanią i ekologiczną ozdobą każdego domu. Wybierać należy rośliny o prostych, regularnych kształtach, które nie zaburzą minimalistycznej estetyki wnętrza.

4. Oświetlenie. Oświetlenie może być traktowane jako dekoracja salonu, jadalni czy sypialni. Wybranie fantazyjnej, nowoczesnej lampy sprawi, że pomieszczenie będzie nieco bardziej przytulne. Dobrą opcją będzie połączenie praktycznego zastosowania z ciekawym efektem. Przykładem takiego produktu może być lampa z lewitującą żarówką.

5. Szkło i metal. Ozdoby ze szkła i metalu to z pewnością najbardziej charakterystyczne elementy stylu nowoczesnego. Możemy wybrać szklane lub metalowe świeczniki, ramki na zdjęciach czy geometryczne bibeloty.