Wszystko o umywalkach

Niezbędna umywalka

Umywalka jest urządzeniem hydraulicznym używanym do mycia rąk, zmywania naczyń i innych podobnych celów. Zlewy mają krany, które dostarczają zwykle ciepłą i zimną wodę oraz mogą zawierać funkcję natrysku, która może być używana do szybszego płukania. Zawierają również odpływ do usuwania zużytej wody; ten odpływ może zawierać filtr siatkowy i / lub urządzenie odcinające oraz urządzenie zapobiegające przelewowi. Umywalki mogą mieć również zintegrowany dozownik mydła. Wiele umywalek, zwłaszcza w kuchniach, instaluje się w sąsiedztwie lub wewnątrz lady.

Popularna stal nierdzewna

Stal nierdzewna jest powszechnie stosowana w kuchniach i zastosowaniach komercyjnych, ponieważ stanowi dobry kompromis między kosztami, użytecznością, trwałością i łatwością czyszczenia. Większość zlewozmywaków ze stali nierdzewnej jest wykonywana przez rozciągnięcie arkusza stali nierdzewnej na matrycy. Niektóre bardzo głębokie zlewy są wytwarzane przez spawanie. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej nie zostaną uszkodzone przez gorące lub zimne przedmioty i będą odporne na uszkodzenia spowodowane uderzeniami. Jedną z wad stali nierdzewnej jest to, że umywalki wykonane z cienkiego metalu, są bardziej hałaśliwe niż większość innych materiałów zlewowych, chociaż w jakościowo lepszych zlewach, producenci nakładają na nie ciężką powłokę z materiału tłumiącego wibracje.

Trendy i designy umywalek

Emalia na żeliwie jest popularnym zastosowaniem do zlewów kuchennych i łazienkowych. Ciężkie i trwałe, zlewy te mogą być również produkowane w bardzo szerokiej gamie kształtów i kolorów. Podobnie jak stal nierdzewna, są one bardzo odporne na gorące lub zimne przedmioty i wodę, ale mogą zostać uszkodzone przez mocne uderzenia zwłaszcza ostrymi przedmiotami, a gdy szklana powierzchnia zostanie naruszona, leżące pod nią żeliwo często koroduje, niszcząc jeszcze więcej szkła. Zbyt silne czyszczenie może stępić powierzchnię, co doprowadzi do większego gromadzenia się brudu. Emalia ze stalą jest podobną, ale o wiele mniej wytrzymałą i tańszą alternatywą. Solidne ceramiczne zlewy mają wiele takich samych cech jak emalia na żeliwie, ale bez ryzyka uszkodzenia powierzchni prowadzącego do korozji. Obecnym trendem w projektowaniu łazienek jest ręcznie wykonany zlew szklany, który stał się modny dla bogatszych właścicieli domów. Natomiast kamienne umywalki są używane już od wieków. Zlewozmywaki ze szkła, betonu i lastryko są zazwyczaj zaprojektowane z myślą o ich estetycznym wyglądzie i można je uzyskać w szerokiej gamie nietypowych kształtów i kolorów, takich jak kształty kwiatowe.