Jak ogarnąć przedpokój?

Czy masz mały korytarz? Przedpokój jest często jedną z najbardziej zaniedbanych przestrzeni w naszych domach, wysypiskiem na buty, płaszcze, pocztę, klucze i wszystkie inne akcesoria, które zabierasz w ostatniej chwili, gdy wychodzisz z domu. Jednak jest to też pierwsza przestrzeń, którą widzą goście, gdy wchodzą do twojego domu, dlatego warto poświęcić czas i wysiłek, aby Twój wiatrołap dawał natychmiastowy efekt wow.

Neutralne kolory

W małym korytarzu najlepiej trzymać się neutralnej kolorystyki ścian i podłóg, aby zwiększyć poczucie światła i przestrzeni, a następnie nadać kolor dziełu sztuki, kwiatom i dekoracyjnym ornamentom. Wytrzymała podłoga jest dobrym pomysłem, ponieważ korytarz jest miejscem o dużym natężeniu ruchu, więc drewno i kamień to praktyczny wybór, a następnie po prostu dodaj matę lub dywanik, aby ludzie mogli wycierać stopy. Pomalowane ściany są popularną opcją na korytarzu, ponieważ łatwiej je wyretuszować, jeśli ściany zostaną zadrapane i oznaczone, ale tapeta na korytarzu powraca, więc wybierz subtelny wzór, który doda zainteresowania, nie przytłaczając.

Umieszczenie lustra na jednej ścianie jest dobrą sztuczką, ponieważ odbije światło wokół i sprawi, że przestrzeń stanie się większa. Jest to również przydatne, ponieważ oznacza, że ​​możesz sprawdzić swój wygląd po raz ostatni przed wyjściem z domu.

Porządek kluczem do sukcesu – nowoczesny design

Ważne jest, aby usunąć bałagan, dlatego zainwestuj w praktyczne rozwiązania do przechowywania, takie jak siedzisko z wbudowanym schowkiem, stół z poręcznymi szufladami, pudełkami lub koszami oraz oczywiście wieszak lub kołki na płaszcze i czapki. Istnieje szeroki wybór opcji, od nowoczesnych opływowych mebli po antyczne bagażniki, więc niezależnie od stylu, którego szukasz, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Odjęcie „bałaganu” sprawia, że ​​mała przestrzeń wydaje się większa, czysta i zadbana. Zabawna tapeta w stylu tabliczki na kołki tworzy poczucie celu na jednej ścianie. W połączeniu z prostym wieszakiem i atrakcyjnymi koszami przestrzeń staje się natychmiast rozpoznawalna jako miejsce do przechowywania odzieży, nic więcej.

Zmaksymalizuj dekoracyjny potencjał przechowywania, wybierając wbudowane otwarte jednostki zamiast tych z drzwiami. Przykładowo szary geometryczny wzór nie tylko tworzy świeże tło, ale zmienia każdą sekcję schowka w atrakcyjną oddzielną strefę przechowywania.

Kurtka Twoje dziecka jest rzucona w kąt bo nie dosięga wieszaków a ty nie miałaś czasu powiesić jej w danym momencie? Dlaczego więc nie zainteresować dzieci hakami niskiego poziomu tylko dla nich? Jest mnóstwo rozwiązań dla wygenerowania przyjemnej i praktycznej przestrzeni nawet małych powierzchni.