Dopasowane pod każdym względem

Mamy to szczęście żyć w czasach kiedy praktycznie każdy element naszego życia możemy dostosować do swoich indywidulanych potrzeb. Telefony możemy tuningować nowym etui, firmy zajmujące się auto detailingiem przerobią samochód według naszych upodobań, fryzjer zafarbuje nam włosy na jaki kolor tylko chcemy, nic więc dziwnego, że nasze domy także są obrazem naszych wnętrzarskich marzeń.

Nasz dom to miejsce, które może być odzwierciedleniem naszego stylu życia. Każde pomieszczenie możemy urządzić tak, żeby spełniało nasze wymagania nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności. W zależności od tego jaką przestrzenią mieszkalną dysponujemy tak też wygląda miejsce naszego nocnego wypoczynku. Najczęściej jednak już w większości domów i mieszkań wydzielone jest oddzielne pomieszczenie do spania. Taka sypialnia to idealne miejsce żeby spełnić swoje marzenia o wyjątkowym azylu i wnętrzu dokładnie takim jakiego pragniemy.

łóżko kontynentalne

Bez względu na to jaki styl aranżacji wnętrz preferujemy, czy wolimy elegancki styl glamour, czy też bardziej pasuje nam prosty wystrój skandynawski – podstawowym elementem, którego nie może zabraknąć w naszej sypialni jest łóżko. I tu producenci mebli wychodzą do nas z szerokim wachlarzem rozwiązań. Z pewnością nie ma osoby, która nie znalazłaby czegoś dla siebie. Analizując różne rozwiązania dotyczące mebla jakim jest łóżko nie można przejść obojętnie obok łóżek kontynentalnych. Jako pierwsi docenili je chyba właściciele luksusowych hoteli, gdyż właśnie z takimi miejscami najbardziej się nam kojarzą. Wracając więc do pierwszej myśli, jeżeli możemy dopasować mieszkanie do naszych potrzeb i urządzić je zgodnie z marzeniami, dlaczego nie przenieść odrobiny tego luksusu do własnego wnętrza.

Łóżka kontynentalne to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na możliwość dowolnej personalizacji, ale także jedna z lepszych koncepcji jeżeli zależy nam na zdrowym śnie. Budowa łóżka składająca się z trzech części głównych, czyli skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, materaca kieszeniowego oraz toppera zapewnia maksimum komfortu. Naprawdę możemy poczuć się jak na luksusowych wczasach.

Skupiając się jednak na wyglądzie i dostosowaniu do wymagań, łóżka kontynentalne to świetne rozwiązanie oferujące szerokie spektrum możliwości. Podstawowym i najbardziej widocznym elementem wpływającym na wygląd takiego łóżka jest materiał, którym jest wykończone. Najpopularniejsze są obicia z tkanin i w tej kwestii naprawdę możemy poszaleć. Niezliczona liczba wzorów, kolorów, wykończeń tkanin przyprawia o zawrót głowy. Jeśli jednak nie chcemy stawiać na tkaniny wybierzmy równie modną ekoskórę. Dodatkowo możemy uzupełnić wezgłowie o drewniane czy metalowe elementy. Dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnego efektu producenci proponują nam montaż oświetlenia LED.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu dodatkowej przestrzeni do przechowywania istnieje możliwość wykonania łóżka w taki sposób aby ukryć w nim szuflady. Z zewnątrz będą one niewidoczne, zakamuflowane w obiciu skrzyni, ale w środku będą mogły pomieścić całkiem sporo rzeczy. Dzięki temu rozwiązaniu nawet w najmniejszej przestrzeni można pokusić się o próbę umieszczenia takiego właśnie mebla.

Reasumując jeśli zastanawiasz się jakie kupić meble do sypialni, w której spędzisz około 20 lat swojego życia (tak, właśnie tyle czasu przeciętnie przesypiamy!) przemyśl to dobrze, bo opcja snu niczym w luksusowym hotelu wydaje się być kusząca.