Jak zorganizować przestrzeń w kawalerce

Pierwsze mieszkanie, kawalerka, jeden pokój? To na pewno wiele radości oraz szczęścia, ale na pewno również wielkie wyzwanie jeśli pod uwagę weźmiemy wszelkie kwestie aranżacyjne. Dobre zorganizowanie przestrzeni w kawalerce jest zazwyczaj nie lada wyzwaniem i wymaga dokładnego przemyślenia oraz wyboru odpowiednich elementów wyposażenia. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie z aranżacją przestrzeni w kawalerce i ich dom jest albo nieestetyczny albo niefunkcjonalny. Jeśli chcesz uniknąć obu tych rzeczy, jesteś w odpowiednim miejscu. Chętnie podpowiemy ci jak zorganizować przestrzeń w kawalerce, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Zdecydowanie sofa rozkładana to mebel bez którego trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek kawalerki. To mebel, który służy zarówno za dnia, jak i w nocy. Zdecydowanie to ona powinna wyznaczyć kierunek aranżacyjny oraz sposób dalszego meblowania przestrzeni w tego rodzaju domu. Oto najważniejsze zasady meblowania małego mieszkania.

Sofa rozkładana to obowiązkowy element wyposażenia każdej kawalerki

Zdecydowanie bez sofy nie ma kawalerki! Tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdzają się niewielkie narożniki w kształcie litery L. Umieszczając je w rogu, przy ścianie zyskujemy wiele miejsca na środku pomieszczenia. Po rozłożeniu taki narożnik zazwyczaj staje się łóżkiem, na którym z powodzeniem wyśpią się dwie osoby dorosłe. Jeśli kawalerka ma wyznaczone miejsce do spania dodatkowo to nic, taki narożnik posłuży jako dodatkowe miejsce dla gości.

Co oprócz miejsca do spania?

Zdecydowanie musisz postawić na pojemne meble, w których umieścisz wszystko to co potrzeba. Duża szafa z lustrem nie tylko ci na to pozwoli, ale lustro również wpłynie na optyczne powiększenie tego rodzaju pomieszczenia. Nie możesz o nim zapomnieć.

Kawalerka z aneksem kuchennym to zawsze wielkie wyzwanie

Taka kawalerka jest zawsze dużym wyzwaniem i wymusza na użytkowników wydzielenia strefy do gotowania, spania oraz jedzenia.