Jak urządzić modną łazienkę?

Każda łazienka – niewielka w bloku czy przestronny salon kąpielowy – wymaga dobrego projektu. Powinna być nie tylko ładnie, ale i praktycznie urządzona. Wiele zależy od jej wielkości, ale też Waszych potrzeb – od tego zależy m.in. dopasowanie sprzętów. Przygotowaliśmy kilka porad, które powinny pomóc Wam w decyzji.

Komfort i funkcjonalność

Wykonując aranżację łazienki, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim wygodę użytkowników. W bloku nie jest to zwykle duże pomieszczenie, dlatego zwykle trzeba podjąć ważne decyzje i rozwiać zakupowe dylematy. Postaw na minimalizm i wygodę – mimo zmieniających się trendów, określ swoje potrzeby i zdecyduj, czy lepsza będzie wanna narożna czy brodzik, jaką umywalkę i pralkę wybrać.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie do wyboru jest wiele rozwiązań, które ułatwią urządzenie łazienki w sposób praktyczny i funkcjonalny. Można znaleźć armaturę w każdym stylu, o modnym designie lub klasycznym wzornictwie, ale też wiele nowoczesnych sprzętów i urządzeń. W dużym salonie kąpielowym można czuć się jak w SPA, ale małej łazience trzeba kierować się wygodą całej rodziny – aby połączyć potrzeby wszystkich, często sprawdzi się parawan nawannowy, gdyż łączy zalety prysznica oraz wanny.

Wanna narożna

Wiele osób nie potrafi mimo wszystko zrezygnować z wanny – wtedy dobrym pomysłem będzie model narożny. Wybór jest szeroki, gdyż do wyboru są modele w różnych rozmiarach, wykonane z różnych tworzyw – jak m.in. wanny akrylowe, żeliwne, ze sztucznego marmuru itd.

Brodzik bezprogowy

Brodzik bez podłogi to jeden z wiodących trendów, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Ma swoje plusy – nie ma kabiny, co oznacza mniejszy problem z pielęgnacją i wygląda modnie, ale zwykle polecany jest do dom ów lub mieszkań na parterze. Z minusów należy wymienić jednak cenę, trudniejszy montaż, który musi przeprowadzić fachowiec, większa wilgotność w pomieszczeniu, a także zapychający się odpływ liniowy i woda wypływająca na dalszą część łazienki, co nie jest ani wygodne, ani estetyczne. Alternatywą jest wyjątkowo niski, ale bardziej funkcjonalny brodzik prysznicowy.

Meble i armatura – jeden styl

Wybierając meble do łazienki, należy też pamiętać, że muszą one pasować do armatury i wanny lub prysznica. W łazience liczy się każdy szczegół. Szeroka oferta pozwala dopasować idealną szafkę, półki czy zaprojektować modny blat drewniany, ale pamiętaj, że każdy detal powinien do siebie pasować – w tak niewielkim pomieszczeniu każdy „zgrzyt estetyczny” będzie widoczny. Warto też kierować się zasadą umiaru, gdyż przepych też nie jest dobrym doradcą.

 

Kategoria: dom