Jak wybrać folię odpowiednią do oczka wodnego? – PCV i EPDM

Folia w oczku wodnym powinna być wytrzymała i szczelna, dodatkowo najlepiej żeby była wykonana z wysokiej jakości tworzywa, które nie będzie zagrożeniem dla ewentualnej hodowli ryb i roślin. Taką folią jest folia PCV, którą wykorzystuje się także przy budowie basenów. Folia PCV jest nie tylko wyjątkowo wytrzymała, ale także bezpieczna dla środowiska, odporna na promienie UV i zmiany temperatury. Dodatkowo gwarantuje najlepszy stosunek jakości do ceny.
Folia EPDM jest również bardzo dobrym jakościowo produktem, który idealnie nadaje się do budowy oczek wodnych, jednak posiada wyższą cenę od folii PCV, a co za tym idzie jest rzadziej wybierana.
Aby mieć pewność, że folia będzie wytrzymała warto sprawdzić czy posiada atest PZH, który świadczy o wyjątkowej jakości. Folię PCV oraz EPDM z atestem PZH można zakupić w firmie Izomar. Folie te są w stanie wytrzymać nawet 25 lat, są więc inwestycją na lata, do której nie będzie trzeba dokładać dodatkowych środków pieniężnych.

Jak kłaść folie Izomar?

Żeby zapewnić jak najdłuższą trwałość wysokiej jakości folii PCV i EPDM z firmy Izomar, należy kłaść ją na dno oczka podczas słonecznego dnia, staje się ona wtedy o wiele bardziej elastyczna, dzięki czemu idealnie przywiera do powierzchni. Dodatkowo przed przystąpieniem do pracy należy pozbyć się wszystkich korzeni oraz kamieni z dna i boków przyszłego oczka, a tuż przed samym położeniem folii, powinno się wyłożyć podłoże odpowiednim podkładem zabezpieczającym.
Jako podkładu zabezpieczającego folię firmy Izomar najlepiej wybrać piasek (warstwę ok. 10 cm) lub geowłóknina. Niektórzy ludzie decydują się na wykładnie podłoża starymi ubraniami lub dywanami, jednak jest to bardzo mało ekologiczne rozwiązanie, ponieważ takie tekstylia podczas rozkładu uwalniają niekorzystne związki, które przenikają do gleby. Dodatkowo stare tekstylia będą wydzielać nieprzyjemny zapach. Wybór odpowiedniego podkładu jest bardzo ważnym etapem tworzenia oczka wodnego. Niestety nawet najlepsza folia do oczek wodnych PCV czy EPDM nie wytrzyma ataku ze strony nornic, kretów czy też nie poradzi sobie z przerostem korzeni.
Należy zabezpieczać się przed ewentualnymi uszkodzeniami folii niż być stratnym o koszta dodatkowej naprawy lub wymiany. Dodatkowo warto wybrać folię PCV lub EPDM od firmy Izomar, które wyróżniają się jakością.

Ile folii Izomar potrzeba do wyłożenia oczka wodnego?

Żeby obliczyć ilość folii PCV lub EPDM firmy Izomar należy skorzystać ze specjalnego wzoru: długość + 2 x głębokość + 1 m oraz szerokość + 2 x głębokość + 1 m. Żeby stracić jak najmniej folii podczas wykładania oczka wodnego należy wybrać kształt prostokąta lub elipsy. Przy tych kształtach folia do oczek wodnych najlepiej się układa, co zdecydowanie ułatwia cały proces tworzenia akwenu.
W celu wyliczenia dokładnej ilości folii PCV Izomar, można również skorzystać ze specjalnego kalkulatora zużycia folii, który bez żadnych błędów wyliczy ile folii potrzebne będzie do wyłożenia naszego oczka wodnego. Taki sposób jest o tyle bardziej efektywny, że nie może wystąpić w nim błąd obliczeniowy. Dzięki temu nie zamówimy zbyt małej lub zbyt dużej ilości folii PCV czy też EPDM. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Dlaczego warto wybrać folie PCV i EPDM firmy Izomar?

Firma Izomar nie tylko zajmuje się profesjonalną produkcją folii PCV pod wymiar, ale także jej montażem na obiektach. Warto także wspomnieć, że Izomar jako firma z dużym doświadczeniem w branży, rozumie, że budowa oczka wodnego wiąże się z wieloma kosztami i dużym nakładem pracy oraz czasu.
Producent jakim jest Izomar w trosce o swoich Klientów stara się by produkt w postaci folii PCV był jak najbardziej wytrzymały. Dzięki temu można być pewnym, że towar będzie jak najlepszej jakości i wytrzyma wiele lat. Wysoka jakość pomoże zaoszczędzić przyszłych wydatków, do których bylibyśmy zmuszeni posiadając gorszą jakościowo i mniej wytrzymałą folię. Podobne wydatki mogłyby nas czekać przez nieodpowiednie ułożenie folii na dnie.
Wybierając folię firmy Izomar, Klient posiada się nie tylko gwarancję jakości, ale także najlepszą cenę i pomoc wykwalifikowanych pracowników, zarówno podczas wyboru odpowiedniej folii do oczka wodnego, jak i w czasie jej układania.