Kupić czy zbudować?

Dom jest zwykle największą inwestycją, jaką dokonuje osoba. Większość kupujących spędza dużo czasu i energii, szukając lub projektując ten idealny budynek przed podpisaniem jakichkolwiek umów. Jak wiadomo samo budowanie to też nie najlżejszy proces gdyż budownictwo rządzi się swoimi prawami.
Lokalizacja, cena, trendy rynkowe, podatki od nieruchomości, opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów i stan nieruchomości są uwzględniane w polowaniu na dom. Ponadto każdy kupujący zazwyczaj ma listę życzeń, która zawiera określone potrzeby (rzeczy, które kupujący musi absolutnie mieć) i chce (funkcje, których kupujący chciałby, ale ostatecznie mógłby się obejść bez nich)
Jak wiadomo samo budowanie to też nie najlżejszy proces gdyż budownictwo rządzi się swoimi prawami.

Podczas gdy proces zakupu domu wiąże się z wieloma ważnymi wyborami, jedną z pierwszych decyzji, które kupujący muszą podjąć, jest to, czy kupić istniejący dom, czy zbudować nowy. Każda ścieżka ma swoje zalety i wady. Oto spojrzenie na obie strony.

Kupowanie istniejącego domu

Istnieją dwie podstawowe zalety zakupu istniejącego domu: wygoda i koszt. Po uzyskaniu uprzedniej zgody pożyczkodawcy możesz rozejrzeć się, wybrać dom i złożyć ofertę.. Wykwalifikowany agent nieruchomości może usprawnić proces, pomagając znaleźć odpowiednie nieruchomości, prowadząc Cię przez negocjacje i pomagając przy formalnościach. Po zaakceptowaniu oferty możesz zamknąć działania i wprowadzić się w ciągu miesiąca lub dwóch.

Budowa domu

Budowa nowego domu nie oferuje takiej samej wygody jak zakup istniejącego domu. Nie tylko musisz znaleźć ziemię, która może nie znajdować się w istniejącej dzielnicy, ale także wziąć pod uwagę czas, aby znaleźć architekta lub budowniczego i wybrać każdy element nowej struktury. Dołączenie do istniejącego projektu może usprawnić proces, choć może ograniczyć Twój wybór. Musisz także martwić się o systemy, takie jak to, czy grunt daje dostęp do miejskiej wody i ścieków, czy też wymaga studni i systemu septycznego, wraz z wszelkimi pozwoleniami środowiskowymi i innymi.

Dużą zaletą jest to, że masz większe szanse na uzyskanie dokładnie tego, czego chcesz. Dla wielu sam ten czynnik wystarcza, aby wybrać opcję budowania zamiast kupowania, ale są też inne zalety. Nowe gniazdo jest bardziej wydajny, zwłaszcza dzięki nowym kodom energetycznym, w tym lepszym standardom HVAC (ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie), izolacji i filtracji powietrza. Większa wydajność jest korzystna dla środowiska i pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media każdego miesiąca.

Kolejny profit? Nowy budynek może być dla Ciebie dosłownie lepszy. W nowym domu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych lub toksycznych materiałów niż w starszym domu – takich jak azbest, farba ołowiowa, pleśń itp. Może być zbudowany z określonych materiałów, co czyni go lepszym dla środowiska. Ekologiczne urządzenia / urządzenia z oceną Energy Star oraz bardziej wydajne toalety, instalacje wodno-kanalizacyjne i instalacje elektryczne pozwalają na budowanie „ zielonego ” domu w celu zapewnienia bardziej zrównoważonego domu w dłuższej perspektywie.