Brama przesuwana czy skrzydłowa?

Brama wjazdowa to dość istotny element, który trzeba dopasować do swoich indywidualnych preferencji, ale także do architektury domu. Tradycyjny dom będzie dobrze wyglądał zaopatrzony w bramę skrzydłową, natomiast bardziej nowoczesny, minimalistyczny budynek będzie dobrze prezentować się z bramą przesuwaną.

Brama skrzydłowa

Obecnie na rynku można znaleźć różnego rodzaju napędy do bram, więc bez problemu dopasujemy je do swoich potrzeb, możliwości finansowych oraz oczekiwań. Bramy skrzydłowe są niezwykle wytrzymałe, solidne, co więcej można nimi sterować nawet z bardzo dużej odległości. Automatyka do bram jest oczywiście kupowana osobno, a jej funkcjonalność w dużej mierze zależy od modelu. Napędy do bram skrzydłowych muszą być dopasowane do długości skrzydeł oraz ich ciężaru. Praktycznie każdą nowoczesną bramę można zautomatyzować, tak aby nie trzeba było wysiadać z samochodu i jej otwierać. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić dużo czasu. Na pewno docenimy automatykę szczególnie zimą i jesienią. Można wybierać spośród bram z jednym skrzydłem, takie sprawdzą się w przypadku bardzo wąskich działek, albo dwuskrzydłowych, które będą bardziej wytrzymałe i bezpieczne. Dużą zaletą bram skrzydłowych jest to, że są dostępne w wielu wzorach i stylach, mają też ciekawsze zdobienia, niż bramy przesuwane, które nie zachwycają wyszukanym designem.

Bramy przesuwane

Bramy przesuwane są wybierane przeważnie do nowych domów, cieszą się obecnie dość dużą popularnością, gdyż idealne współgrają z nowoczesnym budownictwem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że bramy otwierają się wzdłuż, tak więc nie blokują dodatkowej przestrzeni. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się na bardzo wąskiej działce. W tym wypadku również napęd do bramy kupuje się oddzielnie, może być zatem zautomatyzowana lub też nie, wszystko zależy od nas. Ciekawostką jest to, że systemy automatyczne do bram przesuwanych są tańsze od tych do bram skrzydłowych.

To dobra opcja dla każdego, kto nie lubi długo czekać na otwieranie się bramy, sprawdzi się w przypadku osób niecierpliwych.

To, czy zdecydujemy się na bramę skrzydłową czy przesuwaną w dużej mierze powinno zależeć od tego, jakiej wielkości jest działka oraz czy dom jest nowoczesny czy tradycyjny. Pamiętajmy, żeby bramę dopasować do swoich potrzeb, ale też architektury domu, aby wszystko ze sobą dobrze współgrało. Ważna jest także automatyka, wybierajmy systemy najwyższej jakości, dzięki temu dłużej posłużą i będą niezawodne.