Dlaczego warto kupić antyki po renowacji?

W ostatnich latach meble antyczne cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kolekcjonerów, ale także i osób chcących nadać swoim pomieszczeniom niezwykle wytwornego charakteru. Jednak nie wszystkie antyki będą cieszyć oko tak samo – dlatego też warto inwestować w antyki po renowacji. Szczególnym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się serwantka, czyli wolnostojąca, oszklona z trzech stron szafka, często wyposażona w tylną lustrzaną ścianę.

Czy zakup mebli przed renowacją do dobre rozwiązanie?

Bardzo często zdarza się, że im starszy jest dany mebel, tym jego stan techniczny jest gorszy, a co za tym idzie aby mógł być użytkowany bądź stanowić dekorację pomieszczenia koniecznie poddany być powinien renowacji. W zależności od stopnia skomplikowania uszkodzenia, niektóre prace związane z renowacją przy odrobinie wiedzy i wysokiej jakości środków wykonać możemy samodzielnie, z innymi natomiast koniecznie trzeba będzie się udać do specjalisty, a to jak wiadomo wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Decydując na zakup antycznych mebli warto poszukać specjalistycznej pracowni, która zajmie się doprowadzeniem mebla do idealnego stanu. Do tego tematu warto podejść bardzo poważnie i poświęcić nieco czasu na poszukiwania specjalistów, gdyż pomimo licznych pracowni renowacyjnych, tylko w niewielu z nich tak naprawdę pracują doświadczeni konserwatorzy, posiadający odpowiednią wiedzę i kompetencje do renowacji każdego, nawet najbardziej zniszczonego mebla. Jeśli antyczne meble trafią w ręce prawdziwego fachowcy, wówczas może okazać się on niezwykle trafioną inwestycją.

Dlaczego warto sięgać po meble już wcześniej poddane renowacji?

Renowacja to proces bardzo czasochłonny (trwać może kilka a nawet kilkanaście miesięcy) i często wymagający nie małych nakładów finansowych. Dodatkowo znalezienie specjalisty, który wykona wszystko idealnie nie jest prostym zadaniem. Nawet przy dobrym specjaliście nigdy nie ma pewności, czy mebel będzie wyglądał zgodnie z oczekiwaniami. Dlatego w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w meble już po renowacji. Taki mebel można sobie zawsze bardzo dokładnie obejrzeć, przeanalizować wszystkie jego słabe i mocne trony po czym zdecydować, czy zabieramy go ze sobą czy też nie. Warto antyki po renowacji kupując w wyspecjalizowanych sklepach, które poza wysoką jakością mebli dają również gwarancję, że są one całkowicie oryginalne (często w takich miejscach znajduje się specjalistyczna pracownia, w której meble poddawane są renowacji zanim ostatecznie trafią do sprzedaży).