Jakie dodatki do wnętrz wybrać w tym sezonie?

Każdy dom ma swój własny charakter i wyraz. Składa się na niego ogólna stylistyka oraz indywidualne podejście właścicieli, które najlepiej przejawia się w zastosowanych elementach dekoracyjnych. Dodatki do domu to wyposażenie, które może nie należy do najistotniejszych z punktu widzenia kształtowania przestrzeni, ale bez wątpienia ma kluczowe znaczenie w tworzeniu stylu. Jakie są obecnie najmodniejsze dodatki, które warto wprowadzić do swojego domu lub mieszkania?

Przedmioty dla stylu

Dodatki stanowią jeden z najważniejszych obiektów, wchodzących w skład wyposażenia domu. Dlaczego? Ponieważ to one budują nastrój przytulności oraz wyraz aranżacji. Z ich pomocą można szybko i łatwo zmienić stylistykę wnętrza, bez przeprowadzania kosztownego remontu. W obecnym sezonie króluje różnorodność, jednak można wymienić kilka grup przedmiotów, które powinny się znaleźć w każdej przestrzeni.

Tekstylia – dodatki do domu przykuwające uwagę

Tkaniny są mile widziane w chyba każdym stylu wnętrzarskim. Należy tylko pamiętać, że w różnych odsłonach będą się nieco inaczej prezentować oraz pełnić odrobinę inną rolę.

Do najczęściej stosowanych tekstyliów należą zasłony i firany, pozwalające na stworzenie przytulnej i zacisznej aranżacji. Mogą być lekkie i zwiewne, co dobrze sprawdzi się latem lub ciężkie i nieprzepuszczające na okres zimowy.

Wielką popularnością cieszą się znów dywany. Powinny one przykuwać uwagę. Dlatego też art deco, powracające na salony, stawia na intensywne wzory. Najczęściej pojawiają się zatem dywany w czarno-białe wzory geometryczne.

Ornamenty z dywanów można również powtórzyć na poduszkach ozdobnych, które określają charakter kanapy, nawet w przypadku najprostszego mebla, dodając mu ciekawego wyrazu.

Lustereczko powiedz przecie

Lustro we wnętrzu pełni nie tylko rolę powierzchni użytkowej do przeglądania się i kontroli wyglądu. To również świetne rozwiązanie dekoracyjne oraz sposób na optyczne powiększenie i rozjaśnienie małej i ciemnej przestrzeni. Dlatego warto wprowadzać je do wnętrz nie tylko w stylu art deco.

Bądź eco

Wielką popularnością cieszą się obecnie nurty eco, również we wnętrzach. Jeśli chcemy znaleźć ciekawe dodatki do wnętrz, warto postawić na żywe rośliny. Nie dość, że będą pięknie się prezentować, ożywią przestrzeń, to również sprawią, że w naszym domu będzie zdrowiej i przytulniej.

Dom pełen życia

Dodatki to sposób na wyrażanie siebie w aranżacji wnętrz. Ogólne cechy stylistyczne dają szkielet, a my z pomocą akcesoriów, tekstyliów i innych przedmiotów, jesteśmy w stanie dopełnić każdą przestrzeń, żeby stała się prawdziwym domem.