Podłogi oraz drzwi drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Wokół podłóg oraz drzwi drewnianych powstało wiele mitów, które warto sprostować. Uważa się je za trudne w pielęgnacji oraz podatne na uszkodzenia. Jak się jednak okazuje, takie zarzuty są całkowicie bezpodstawne. Dobrze zatem poznać zasady ich charakterystykę oraz jak je dobrać względem siebie.

1. Podłogi drewniane – nie tylko do wnętrz klasycznych

2. Wewnętrzne drzwi drewniane

3. Jak łączyć podłogi drewniane z drzwiami?

Podłogi drewniane – nie tylko do wnętrz klasycznych

Podłogi drewniane są najczęściej kojarzone z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu klasycznym. Jednakże w ostatnich latach możemy zaobserwować powrót do takich naturalnych materiałów również w przypadku mieszkań nowoczesnych. Począwszy od minimalizmu, poprzez boho, po styl skandynawski i industrialny.

Drewno jest jak najbardziej cennym surowcem, które jest bardzo trwałe. Dzięki użyciu dedykowanych środków do pielęgnacji nasze podłogi drewniane będą nieskazitelne przez lata. Ponadto możemy wybierać spośród różnych wzorów układania, takie jak tradycyjne układanie wzdłuż, czy też na jodełkę pod różnymi kątami.

Wewnętrzne drzwi drewniane

Z kolei drzwi drewniane to przede wszystkim trwałość oraz solidne wykonanie. Dzięki połączeniu naturalnych właściwości drewna oraz technologii, tego rodzaju drzwi są bardzo szczelne, a nawet antywłamaniowe.

W sklepach takich jak Styl Drzewa odnajdziemy duży wybór produktów, które możemy dopasować praktycznie do każdego stylu. Oprócz pełnych drzwi drewnianych spotkamy się również z modelami przeszklonymi, nowoczesnymi, a także malowanymi i olejowanymi. Spośród tak dużej gamy produktu na pewno uda nam się odnaleźć nasz właściwy model.

Jak łączyć podłogi drewniane z drzwiami?

Żeby wnętrze nabrało charakteru, musimy je odpowiednio urządzić. Decydując się na jednocześnie na drewniane drzwi oraz podłogi, warto je dobrać względem nie siebie nie tylko według koloru, ale także barwie cieplnej.

Dlatego, jeśli stawiamy na jasną podłogę, lepiej będzie wybrać drzwi, które będą o ton jaśniejsze lub ciemniejsze. Uzyskamy tym sposobem modne wnętrze skandynawskie, czy też prowansalskie. Możemy także zdecydować się na inny kolor, ale warto, aby nawiązywał on do innych elementów w pokoju.

Z kolei w przypadku ciemnej podłogi mamy do wyboru aranżację klasyczną, jak i nowoczesną, w tym celu warto połączyć ją z drzwiami o ton jaśniejszy, ewentualnie ciemniejszy od podłogi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kolor był wybrany harmonijnie do barwy farby, jaką mamy do ściany. W tym przypadku uzyskamy wnętrze, gdzie podłoga będzie najważniejszym elementem dekoracji i ma za zadanie nadawać charakter pomieszczeniu.