Oszczędzaj w domu na oświetleniu!

Dziś w dobie rosnących cen za prąd staramy się szukać oszczędności. Każdy grosz przecież się przyda, a jeżeli tanimi rozwiązaniami możemy sprawić, że w naszym portfelu może zawitać trochę więcej pieniędzy, to dlaczego nie skorzystać? Oświetlenie LED w domu montuje się już nawet w garderobach, co tylko pokazuje, że technologia ta się rozwija i ma coraz większe poparcie w społeczeństwie. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, z którego dowiesz się jakie wybierać rozwiązania z technologii LED oraz powiemy parę słów o takich rzeczach jak żarówki LED, zasilacz do taśmy LED czy o profilach aluminiowych LED.

Co czego służy profil aluminiowy LED

Przede wszystkim służy do ochrony taśmy LED jednocześnie ją zabezpieczając, dając dłuższą żywotność, jak też swoim wyglądem, który możemy sobie wybrać potrafi wpłynąć pozytywnie na wystrój naszego mieszkania. Pamiętajmy, że taka taśma jest łatwa do zerwania, w zasadzie nawet niechcący możemy spowodować jej zniszczenie, a taki profil gwarantuje większe bezpieczeństwo w naszym mieszkaniu.

Duża część z nas lubi mieć zwierzęta w domu, które lubią psocić i taki profil też dodaje nam pewności, że pod naszą nieobecność nic się z nim nie stanie.

Wyróżniamy 7 rodzajów profili LED:

  • wpuszczany
  • kątowy
  • narożny
  • szeroki
  • podłogowy
  • przypodłogowe
  • schodowe

Cena profili jest dosyć zróżnicowana, natomiast najtańsze do stosowania napowierzchniowego możemy kupić już za około 10 zł.

Jaki dobrać zasilacz do taśmy LED

Oczywiście, jeżeli nie znamy się na tej sprawie, to pozostawmy ją elektrykowi, ale nie jest to takie trudne, żeby domowymi sposobami umiejętnie dobrać zasilacz. Pamiętajmy, że ważne jest też jego umiejscowienie, bo w przypadku zainstalowania zasilacza wewnątrz, możemy zdecydowanie postawić na tańszą wersję, natomiast w przypadku gdy zasilacz jest na zewnątrz to postarajmy się o jego dobrą jakość.

Dla taśmy pobierającej ok. 4,8W powinniśmy zastosować zasilacz 35W, ponieważ nasza taśma będzie pobierać 24W i taki zasilacz jest najbardziej odpowiedni. W przypadku taśmy pobierającej około 20W odpowiednim zasilaczem będzie 80-watowy; nasza taśma pobiera w takiej sytuacji około 72W. Taśma, która pobiera około 15W jest odpowiednia dla zasilacza o mocy 120W.

Jakie wybrać żarówki LED

Na rynku mamy 14 typów żarówek LED, w tym takie jak halogenowe czy energooszczędne. Pamiętajmy, że starajmy się dobierać żarówki do odpowiedniego środowiska.

Starając się znaleźć odpowiednią żarówkę LED dla naszego miejsca pracy, to starajmy się o wybór takiej, która będzie w jak największym stopniu imitować światło białe zimne lub dzienne, natomiast w przypadku żarówki, która ma nas zrelaksować po pracy bądź innym wysiłku wybierzmy białą ciepłą.

Stosujmy żarówki LED, bo możemy zaoszczędzić nawet do 50% wartości naszych rachunków. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większa moc żarówki powoduje większy pobór mocy, co wpływa na większe rachunki. Patrzmy na jakość żarówki, a nie sugerujmy się tym, że 100W da nam ogromną siłę światła, ale nasze rachunki nie spadną.

Warto korzystać z żarówek sprawdzonych specjalistów, których na rynku jest wiele jak Samsung czy nawet OSRAM; nie inwestujmy swoich ciężko zarobionych pieniędzy w tanią chińszczyznę, którą będziemy w przyszłości wyklinać.

 

Kategoria: dom