Kuchenne meble na wymiar: wady i zalety

Meble do kuchni wykonywane na wymiar to alternatywa dla gotowych zestawów, które dostępne są w sieciowych sklepach meblarskich. Ich istotą jest wykonanie spersonalizowanego projektu, który będzie odpowiadał wytycznym osoby zamawiającej.

Kuchnie na wymiar – zalety

Główną zaletą wykonywania mebli kuchennych na wymiar jest to, że kupujący może dokładnie scharakteryzować projekt: od ilości i wielkości szafek i szuflad, aż po kolor frontów, zastosowane materiały czy zewnętrzne zdobienia. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małych pomieszczeniach oraz jednolite zapełnienie dużych kuchni. Kolejną zaletą mebli na wymiar jest ich trwałość: często są to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na komfort i długość użytkowania. Dobre M studio kuchni dodatkowo pomoże nam przy samym projekcie: fachowcy doradzą najbardziej optymalne rozwiązania z zakresu wielkości poszczególnych elementów, bezpieczeństwa użytkowania czy możliwego oświetlenia.

Kuchnie na wymiar – wady

Z pewnością największą wadą zamawiania mebli kuchennych na wymiar jest ich cena: jest ona zależna nie tylko od jakości materiałów czy wielkości kuchni, ale również od umiejętności fachowców, którzy będą ją produkować. Wadą może być również czas oczekiwania na wyprodukowanie mebli: może on osiągać nawet kilka tygodni od złożenia gotowego projektu. Zwykle jednak w cenie mebli dostajemy także ich złożenie przez fachowców, co w przypadku skomplikowanych projektów umeblowania może znacznie ograniczyć nasz czas spędzony na pracy.

Kategoria: wyposażenie mieszkania