Bezstresowe obieranie dużej ilości warzyw.

Warzywa to składniki trafiające do wielu potraw, które są podawane w lokalach gastronomicznych. Jednak większość z nich przed wykorzystaniem musi być pozbawiona skórki. Przy dużej ilości jarzyn może się to okazać nie lada wyczynem. Niekoniecznie, jeżeli na swoim wyposażeniu będziemy posiadali obieraczki do ziemniaków. Dzisiaj skupimy się na tych właśnie urządzeniach.

Wykorzystanie obieraczek do ziemniaków.

Nazwa tego typu maszyn może powodować wiele nieścisłości, co do wykorzystania obieraczek do ziemniaków. Tak to prawda większość rozwiązań została stworzona w taki sposób, aby skutecznie obierać te jakże popularne warzywa. Wówczas rozwiązania te są w stanie wykonać swoją pracę dokładnie oraz generują mały odbyt.

Natomiast niektórzy producenci w swojej ofercie posiadają modele obieraczek do ziemniaków, w których można umieścić inne jarzyny bulwiaste takie jak marchew, buraki lub cela i także zostaną one w odpowiedni sposób obrobione. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić, do jakich towarów dostosowana została interesująca nas maszyna.

Rodzaje obieraczek do ziemniaków.

Przeglądając Internet w poszukiwaniu wyposażenia gastronomicznego natkną się Państwo na dwa następujące rodzaje obieraczek do ziemniaków:

  • Urządzenia z matą ścierną – ten sposób obierania warzyw znany jest już od bardzo dawna i stosowany jest przez wielu producentów. Można śmiało powiedzieć, że tego typu maszyny będą najczęściej spotykane.
  • Urządzenia ze szczotkami – w tych modelach za obieranie odpowiedzialny jest dysk, który posiada dużą ilość małych szczoteczek. System ten powstał dość nie dawno i jest alternatywą dla tego przedstawionego powyżej.

Z zapewnień wytwórców odbywa rodzaje obieraczek do ziemniaków, spełniają znakomicie swoje zdanie. Możemy to także potwierdzić my, ponieważ widzieliśmy już wiele jednych, jak i drugich urządzeń. Dlatego sposobem, w jaki skórka jest usuwana nie musicie się nadto martwić.

Popularny model obieraczki do ziemniaków.

Parametry istotne przy wyborze obieraczek do ziemniaków.

Teraz może paść również dość kluczowe pytanie: Na co zwracać uwagę przy wyborze obieraczek do ziemniaków. W tym podpunkcie podpowiemy, jakie parametry są najistotniejsze:

  • Wydajność – to od niej bezpośrednio zależy, ile warzyw w ciągu jednej godziny zostanie obrane. Parametr ten dobierany jest w taki sposób, aby zaspokoił zapotrzebowanie w danym lokalu gastronomicznym.
  • Pojemność wsadu – liczba ta wskazuje, ile kilogramów warzyw możemy umieścić w bębnie podczas jednego cyklu. Przekroczenie tej wartości najczęściej doprowadza do trwałego uszkodzenia maszyny.
  • Źródło zasilania – wszystkie tego typu urządzenia zasilane są napięciem 230 V lub 400 V. Przed zakupem musicie sprawdzić, jaką instalacją dysponujecie w Waszym lokalu.
  • Moc urządzenia – jak łatwo się domyślić liczba ta określa, jaką siłą będzie dysponowało urządzenie. Większa moc może się przydać w przypadku, gdy chcemy obierać twardsze warzywa.
  • Zastosowane zabezpieczenia – z racji tego, że maszyny te używane są w ekstremalnych warunkach, muszą być one dobrze zabezpieczone. Warto przed zakupem sprawdzić, jaki systemy bezpieczeństwa występują w wybranym modelu.

Wyżej wymienione informację pozwolą Wam wybrać najlepszą obieraczkę do ziemniaków w danym budżecie.

Warzywa obrane za pomocą obieraczek do ziemniaków.

Gdzie zakupić obieraczki do ziemniaków?

Istnieją, co najmniej dwie możliwości zakupu obieraczek do ziemniaków. Pierwszy wariant to udanie są do stacjonarnej hurtownie sprzętu gastronomicznego w naszej okolicy. Niestety wiąże się to z przemieszczeniem się a w przypadku dużych korków ze stratą czasu. Dlatego według nas warto wybrać drugą możliwość. Kupić interesujący nas sprzęt w sklepie internetowym. Jeżeli zdecydujecie się na taki krok, warto zajrzeć pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam bogaty asortyment w atrakcyjnych cenach. My dziękujemy już za uwagę i zapraszamy do innych naszych publikacji.

 

Kategoria: akcesoria do domu