Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?

O domową kanalizację należy dbać regularnie i systematycznie. W rurach cały czas odkładają się bowiem zanieczyszczenia takie, jak resztki jedzenia, osad z detergentów oraz włosy i naskórek. Jeśli tylko zauważymy problem ze spływaniem wody, warto zastosować tradycyjne, dostępne w każdym domu sposoby udrażniania rur, czyli gumowe przetykacze i specjalistyczna chemia.

Jeśli instalacja zatyka się jednak całkiem i nie ma już szans na swobodne przepływanie wody, a samodzielne przetykanie nie przynosi żadnych efektów, wówczas konieczne trzeba wezwać specjalistów takich, jak pogotowie kanalizacyjne w Krakowie. W jaki sposób mogą oni pomóc w rozwiązaniu zaistniałego problemu?

Pogotowie kanalizacyjne w Krakowie

WUKO czyli pogotowie kanalizacyjne jest jedną z podstawowych służb komunalnych, których głównym zadaniem jest udrażnianie instalacji kanalizacyjnych.
Jest ono przeprowadzane z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. W zdiagnozowaniu problemu pomaga sonda video, podpięta do ekranu, dzięki czemu można dokładnie zlokalizować miejsce problemu. Następnie rury przetyka się bądź z pomocą ręcznych sprężyn lub dzięki zamontowanej w samochodzie pogotowia sprężarce, która wypłukuje zanieczyszczenia z pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.

Usuwanie niedrożności może trwać nawet do kilku godzin – wszystko jest zależne od wielkości zatoru.