Jak wybrać meble kuchenne?

Kiedy urządzamy nowe mieszkanie lub dom, stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich jest decyzja o meblach kuchennych. Mamy do wyboru dwa rozwiązania: gotowe zestawy ze sklepu meblarskiego lub też meble na wymiar. Drugie rozwiązanie jest ostatnio coraz częściej stosowane. Przyjrzyjmy się, jakie są główne powody korzystania z usług firm stolarskich i jakie zalety wiążą się z tym rozwiązaniem.

Dlaczego meble na wymiar ?

Warto mieć na uwadze, że każda kuchnia jest inna. Każda z nich ma inną przestrzeń, różnią się między sobą zarówno wymiarami, jak i rozstawieniem sprzętu. Dlatego wybór mebli, które wpasują się w to miejsce, jest bardzo trudną sprawą. Gdy chcemy się zdecydować na zakup mebli ze sklepu, może okazać się to problematyczne – szafki są za małe lub za duże, by wpasować się w nasze pomieszczenie. Dlatego właśnie meble kuchenne na wymiar są idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się on zarówno w małej kuchni w bloku, jak i w przestronnej kuchni w domu jednorodzinnym, którą urządzamy praktycznie od zera.

Kolejnym ważnym elementem jest to, że dzięki meblom na wymiar możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się na dowolną kompozycję estetyczną. W praktyce oznacza to, że sami możemy wybrać sposób rozłożenia wszystkich szafek, kolorystykę oraz kształty wszystkich mebli. Wybieramy również uchwyty, klamki, a nawet dodatkowe oświetlenie, np. podszafkowe. Dzięki temu mamy pełną swobodę w aranżacji, a meble na wymiar Zamość doskonale sprawdzą się w każdym tworzonym wystroju. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że efektem będzie kuchnia naszych marzeń.

Decydując się na meble na wymiar, możemy być pewni, że każdy element będzie bardzo dobrze dopasowany. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy również zakupić AGD pod zabudowę. Nowoczesne projekty kuchni dają szanse na rozmieszczenie takich sprzętów w bardzo rozsądny i funkcjonalny sposób. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie piekarnika na poziomie metra, a osiągnąć to możemy bez problemu, decydując się na meble u stolarza. Kupując gotowy zestaw mebli, raczej nie ma co liczyć na takie rozwiązanie, gdyż są one przystosowane do klasycznego rozmieszczenia sprzętu i nie dają możliwości zabudowania wszystkich elementów według własnego pomysłu.

Należy również pamiętać o tym, że meble na wymiar to doskonała alternatywa dla osób, którym zależy na komforcie i funkcjonalności. Z pomocą projektanta można stworzyć naprawdę piękną kuchnię, która będzie np. połączona z salonem lub jadalnią za pomocą wyspy kuchennej.

Kategoria: podłoga, meble