Nie bierz kota w worku

Prace budowlane są często największym kosztem dla firmy lub rodziny, dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej firmy budowlanej. Zastanawiasz się jak wybrać dobrą i solidną firmę na której się nie zawiedziesz. Chciałbyś mieć gwarancję fachowej pracy i dokładnego wykonania zlecenia? Oto nasze najlepsze wskazówki:

Porozmawiaj z poprzednimi klientami

Uzyskanie rekomendacji od znajomego lub znajomego z firmy to świetny sposób na wybranie usługi, ale nie zawsze możesz znaleźć kogoś, kogo znasz, który wykonał ostatnio pracę, którą musisz wykonać teraz ty w swoim domu. Firmy zawsze cieszą się kiedy ich klienci rozmawiają ze sobą, ponieważ ich rekomendacje są źródłem wielu nowych działań – zadowoleni klienci są zatem najlepszymi orędownikami a marketing szeptany działa doskonale! Warto również zapytać, w jaki sposób firma poradziła sobie z napotkanymi problemami lub wadami, ponieważ zawsze może być coś nieoczekiwanego w kompilacji i to, w jaki sposób te problemy są obsługiwane, które mogą naprawdę zrobić kłopot lub zepsuć projekt.

Poszukaj doświadczenia w swojej okolicy

Budownictwo ma szerokie pole i obejmuje wszystko, od budowy tam w szkockich górach, po mola na południowym wybrzeżu, a także fabryki, szpitale i domy rodzinne w całym kraju. Poszukaj firmy, która ma udokumentowane doświadczenie w swojej branży, obszarze geograficznym lub typie budynku, aby uzyskać płynniejszą kompilację. Na przykład, jeśli przywracasz zabytkowy budynek jako dom rodzinny, Twój zespół będzie potrzebował innych umiejętności niż w przypadku tworzenia nowego biura lub fabryki.

Wszystkie firmy budowlane będą starały się zaprezentować dobrze podczas ubiegania się o nowy biznes, więc jeśli coś jest nie tak na tym etapie, to zwróć na to uwagę. Jeśli firma nie może oddzwonić, popełnia oczywiste błędy w dokumentacji lub nigdy nie dotrzymuje terminów na etapie licytacji, prawdopodobne jest, że problemy te będą się utrzymywać także podczas wykonywania zlecenia. Zaufaj swojemu instynktowi – jeśli nie jesteś teraz zadowolony z firmy, długoterminowa współpraca będzie trudna.

Przyjrzyj się najniższym stawkom

Nikt nie chce płacić więcej za produkt lub usługę, więc kuszące jest rozglądanie się za ofertami i wybieranie najniższej. Może się jednak okazać, że w najniższej ofercie brakuje kilku kluczowych elementów – być może VAT, który wynosi 20% – więc możesz nie porównywać się z podobnymi. Aby dowiedzieć się, czy dostajesz dobrą ofertę, musisz z góry poznać cenę całej pracy. Oczywiście szacunki mogą się zmieniać ale nie muszą – żaden konstruktor nie może w pełni przewidzieć, jak potoczy się zadanie – ale jeśli oczekujesz pełnej wersji usługi, w tym dekoracji a otrzymasz wycenę pustej powłoki, doznasz nieprzyjemnego szoku i zawodu.