Preparaty gruntujące – rodzaje i zastosowanie

W publikowanych na łamach wielu portali artykułach sporo miejsca poświęcane jest farbom elewacyjnym, jednakże warto pamiętać, że aby mogły one zostać w prawidłowy sposób nałożone na fasadę budowanego od podstaw lub też renowowanego obiektu, konieczne jest przygotowanie podłoża, które to zapobiegnie nadmiernie szybkiemu złuszczaniu się farby lub też odpadaniu elementów dekoracyjnych, którymi to postanowimy upiększyć wygląd budynku.

Aby było to możliwe, nieodzowne okazuje się zastosowanie wysokiej jakości preparatów gruntujących. Konsumenci niejednokrotnie mają niemałą zagwozdkę odnośnie tego który z nich należy wybrać, bowiem ilość dostępnych na rynku rodzajów przyprawić może o zawrót głowy. W niniejszym artykule poruszymy problem wyboru preparatu gruntującego, tak aby pomóc Wam w jego wyborze.

Właściciel lub administrator budynku pragnący poprawić jego wygląd i nadać mu wyjątkowego charakteru sięgnąć może po preparaty gruntujące pod produkty sylikonowe, polikrzemianowe, silikatowe, silikatowo-silikonowe, akrylowe oraz mineralne. Wszystko zależy od tego, jakim materiałem zamierzamy pokryć ściany obiektu celem ich wygładzenia, zakrycia ewentualnych uszkodzeń i niedoskonałości oraz jakiej farby zamierzamy użyć, by fasada zyskała niepowtarzalny, wyróżniający się na tle innych budynków w okolicy odcień. Jak jednak łatwo się domyślić, w sytuacji, gdy podejmiemy niewłaściwą decyzję, może to poskutkować obniżoną żywotnością takich produktów, jako że nie będą one w stanie prawidłowo przywrzeć do ściany, a po niedługim okresie od zakończenia procesu malowania lub tynkowania zastosowane wyroby mogą zacząć się łuszczyć lub odpadać.

Problemu tego możemy łatwo uniknąć przygotowując kompleksowy plan prac jakie zamierzamy przeprowadzić, a następnie przedstawiając go wyspecjalizowanej firmie, której mamy zamiar powierzyć ich wykonanie lub też przedstawicielowi sklepu, w którym pragniemy dokonać zakupu niezbędnych naszym zdaniem preparatów gruntujących, farb, czy też tynków. Fachowcy bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w branży oraz wiedzy o dostępności i jakości oferowanych produktów będą w stanie doradzić nam wyroby, które wpiszą się w nasze oczekiwania oraz zagwarantują ponadprzeciętną żywotność, co z kolei przełoży się na brak konieczności podejmowania jakichkolwiek dalszych prac konserwacyjnych czy renowacyjnych w najbliższej przyszłości. Odradzamy sięganie po nad wyraz tanie preparaty gruntujące, gdyż po aplikacji okazać się może, że niska cena była ich jedynym aspektem wyróżniającym. Pochodzące od dostawców cieszących się wątpliwą renomą w branży produkty cechować się mogą niską przyczepnością, wysokim kredowaniem oraz rozczarowującym pokryciem powierzchni, na której nawet po nałożeniu kilku warstw gruntu w dalszym ciągu da się zauważyć nierówności lub deformacje. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie przeznaczenie nieco większej części naszego budżetu inwestycyjnego na wysokiej jakości preparaty gruntujące renomowanych marek – jesteśmy wręcz przekonani, że da to wymierne, wysoce satysfakcjonujące efekty w perspektywie długofalowej!

Kategoria: budowa, remont