Lampki biurkowe- jakie wybrać?

Jeżeli chcemy odpowiednie oświetlenie przy biurku wybór lampki powinien mieć znaczenie, powinniśmy wziąć pod uwagę to gdzie w naszym domu, pokoju stoi biurko, czy dochodzi tam światło dzienne to i wiele innych czynników przekłada się na to jaką lampkę wybierzemy.

Jakie wybrać lampki do biurka?

Musimy wiedzieć, że światło które będzie dawać nie może być zasłonięte żadnymi innymi rzeczami, jeżeli jesteśmy praworęczni to lampkę ustawimy po stronie lewej lub leworęczni to po prawej. Światło ma być jasne, białe a lampka lekka o długim ramieniu może być ramię teleskopowe bo wtedy łatwiej dopasujemy długość do biurka i nas niż przy lampkach stałych. Powinna być łatwa do przeniesienia i montażu, i pasować do wystroju naszego pokoju.

Jest mnóstwo wzorów kolorów więc mamy w czym wybierać, żarówki Led i tradycyjne i tutaj można by zadać pytanie która lepsza żarówka. Producenci tutaj też pomyśleli o dzieciach oni to najbardziej wybredni konsumenci ale mają bardzo duży wybór bo są lampki z bohaterami bajek, filmów, gier. Producenci lamp jak też żarówek bardzo zachwalają oświetlenie Led, które jest oszczędne dla naszej kieszeni, jednym słowem ekonomiczne. Lecz są zwolennicy tradycyjnych żarówek, kto co woli to zakłada. Jednak bardzo poleca się energooszczędne ledowe żarówki, które przy dłuższym siedzeniu nie zmacza nam oczu i nie będą nas piekły ani szczypały. Więc jak najbardziej można wybrać coś pod swój styl, znaczenie ma też długość przewodu, która może być około trzech metrów z dogodnym dostępem do gniazda wtykowego aby można było swobodnie po biurku manewrować swoją lampką.

Żarówka g9 Led w przenośni mówi się o nich halogenowe lub jak kto woli ledowe, prawdą jest to że długo się rozpalają ale najmniej pobierają energii i najjaśniej świecą. Coraz częściej ludzie tradycyjne żarówki zamieniają na led’y w swoich domach. Wcześniej Ledy były spotykane w autach i testowane czy się sprawdza, więc skoro się sprawdziły w samochodach to producenci postanowili rozszerzyć swoją pracę do żarówek w naszym domu. Światło z nich jest białe co jest bardzo ważnym elementem przy wyborze lampki do biurka, oprócz tego że są energooszczędne to nie męczą tak bardzo wzroku, choć światło może być w różnych też odcieniach i na to przy zakupie musimy zwrócić uwagę.

Lampka biurkowa Led jest to przedmiot który jest lekki ma dość długie ramię, które można ustawić według własnego uznania, mają też dość długi przewód który wystarczy na przestawienie z jednego miejsca na drugie. Dla Dzieci idealne bo chronią wzrok naszych pociech, gdzie wiemy jak to się ma do dzieci i jakie figury niektórzy robią przy biurku.

Chcąc zadbać o oczy nasze i naszych bliskich, wybierajmy światło w lampkach zbliżone do białego (dziennego) nie męczące oczu, czy to w domu czy w pracy, chociaż w pracy powinny być dwa rodzaje światła takie główne i ono jest z góry oraz to które mamy na biurku tak zwane kierunkowe, oświetlenie naszego biurka czyli w wielu przypadkach naszego miejsca pracy bądź nauki jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Oprócz desingu musimy przy wyborze kierować się funkcjonalnością i zdrowiem, nie może być tak że kosztem zdrowia coś będziemy robić przy złym oświetleniu.

Popularne Ledy coraz bardziej wypierają tradycyjne oświetlenie i nie ma co się dziwić gdyż każdy dziś z nas chce oszczędzać jak najwięcej i na czym tylko się da lub można, wiemy że rachunki za prąd są coraz droższe więc intuicyjnie wybieramy produkt który sam może oszczędzić i wystarczyć na dłużej, tak żarówki w naszych lampkach ledowych świecą dużo więcej niż zwykle i wystarcza o wiele dłużej. Wiem że cena jak się pierwszy raz zobaczy zwala z nóg ale jeżeli przeliczymy ile w tym czasie by się kupiło zwykłych to są grosze.

 

Kategoria: zdrowie, dom