Suknia ślubna- jak wybrać?

Przygotowania do ślubu i wesela to najwspanialszy okres dla narzeczonych. Suknie ślubne to jeden z ważnych elementów planowania uroczystości, przysparza wiele radości, ale czasami spędza sen z powiek kobietom. Każda kobieta w tym dniu chce wyglądać obłędnie. Bycie piękną panną młodą to marzenie każdej dziewczynki. Jak urzeczywistnić swoje marzenia z dzieciństwa? Czym kierować się dokonując wyboru?
– Szukaj inspiracji
W internacie oraz prasie znajdziesz mnóstwo inspiracji, znani kreatorzy mody chętnie dzielą się nowymi trendami, które panują. Jednak przy wyborze sukni ślubnej kieruj się swoją intuicją i odczuciami. To twój dzień, to ty musisz czuć się jak królewna. W tym dniu oprócz tego, że masz czuć się pięknie, musisz czuć się swobodnie.
-Odpowiedni fason
Przy wyborze kieruj się typem swojej budowy ciała. Pamiętaj, że każda kobieta ma inną sylwetkę. Zastanów się co chcesz zamaskować i ukryć, a co wolisz uwydatnić. Wybór sukien ślubnych i krojów jest naprawdę ogromny. Jeśli chcesz zatuszować nadprogramowe kilogramy lub szerokie biodra idealnie sprawdzi się suknia o fasonie litery A, a jeśli martwi cię niski wzrost, przymierz suknie w stylu empire, która posiada podwyższony stan i sprawi, że będziesz wyglądała na wyższą.

– Kolor sukni
Obecnie wiele kobiet decyduje się na inny kolor niż śnieżnobiała. Coraz częściej kolory, które pojawiają się na ceremonii ślubnej to ecru, kość słoniowa, a niekiedy suknie są z kolorowymi akcentami. Przy wyborze koloru ważna jest karnacja i typ urody. Jeśli jesteś brunetką o ciemnej karnacji, biel może okazać się najlepszym wyborem. Panny o porcelanowej, jasnej karnacji i blond włosach mogą pasować kolory ecru bądź róż.
– Wizyta w salonie
Zarezerwuj sobie cały dzień na salon sukien ślubnych. Nawet jeżeli zdecydujesz się na szycie sukni, odwiedź salon i przymierz kilka sukni. Dzięki temu zauważysz jaki styl wpadł ci najbardziej w oko i w czym czułaś się najwygodniej. Zabierz ze sobą zaufaną osobę, która pomoże ci i doradzi. Dodatkowo skorzystaj z porad konsultantek ślub nych, które znają się na swojej pracy i posiadają ogromne doświadczenie. Przymierzaj jak najwięcej modeli, dzięki temu przekonasz się, który model leży na tobie najlepiej.
– Daj sobie czas
Nie czekaj na ostatnią chwilę. Zacznij poszukiwania swojej perełki wcześniej, pomimo tego, że salony są zapełnione sukniami, nie wiesz, czy znajdziesz coś dla siebie. Na szukanie swojego ideału przeznacz parę miesięcy, wliczając poprawki, przymiarki i ewentualne zmiany.
– Dodatki
Pamiętaj, że dodatki też odgrywają ogromną rolę przy całej stylizacji. Przy wyborze sukni pamiętaj o takich dodatkach jak: welon lub wianek, albo inne nakrycie głowy, bielizna, buty oraz biżuteria.
– Budżet
Przed przymiarkami, wyznacz swój budżet i poinformuj sprzedawczynię o nim. Oszczędzi ci to frustracji, gdy przymierzysz suknie, która czterokrotnie przekroczy twój budżet, a okaże się, że to ta jedyna.
Wybór odpowiedniej sukni ślubnej nie musi być stresujący, pamiętaj, że dla swojego partnera i tak będziesz najpiękniejszą panną młodą. Wybierz model, w którym czujesz się pewnie.