Rodzaje zlewozmywaków

Umywalka w stylu wiejskim

Umywalka w stylu wiejskim rozciąga się zwykle na skraju kontuaru. Ten typ zlewozmywaka jest najczęściej używany w tradycyjnej lub rustykalnej kuchni w stylu wiejskim i może być zaprojektowany z pojedynczą lub z podwójną miską. Te zlewy zyskują popularność dzięki odrodzeniu rustykalnego i wiejskiego wystroju wnętrz. Zazwyczaj występują w postaci szamotu lub żeliwa i są niezwykle trwałe i łatwe do czyszczenia ze względu na ich nieporowaty materiał. Mogą być drogie i trudne do zainstalowania, ponieważ zwykle zajmują dużo miejsca..

Zlewozmywak podtynkowy

Zlewozmywak podtynkowy jest instalowany bezpośrednio pod ladą, tworząc jednolity wygląd z blatem. Ten typ zlewu jest wszechstronny i współpracuje z większością układów kuchennych. Zlewozmywaki te nie tylko wyglądają elegancko, ale także ułatwiają sprzątanie, ponieważ zanieczyszczenia można zrzucić prosto do zlewu. Warto zastanowić się nad wagą wybranego zlewu, ponieważ jest on zazwyczaj instalowany za pomocą kleju, który mocuje się do spodu blatu. Większość zlewów szamotowych lub żeliwnych nie będzie kompatybilna z tą metodą instalacji z powodu ich dużej wagi.

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są lekkie i łatwe w montażu, dzięki czemu stanowią funkcjonalną i popularną opcję. Zlewy ze stali nierdzewnej są klasyfikowane według grubości blachy. Grubszy materiał oznacza, że ​​umywalka będzie zazwyczaj cięższa i tańsza, natomiast cieńszy wskaźnik oznacza, że ​​zlew jest lżejszy i często przy tym droższy gdyż stworzenie go paradoksalnie wymaga większego nakładu energii oraz precyzji. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są bardziej hałaśliwe niż inne materiały zlewowe i mogą się wgniatać, ale oferują za to dużą odporność na ciepło i plamy.

Zlewozmywak barowy

Zlewozmywak barowy jest instalowany na specjalnym mocowaniu i jest na ogół mniejszy i płytszy niż przeciętny zlew kuchenny, co czyni go opcją uzupełniającą dla klasycznego zlewu. Zazwyczaj są to pojedyncze misy używane do prac dodatkowych, czyli na przykład przygotowywania napojów i wygodnego sprzątania.

Zlewozmywak narożny

Zlewozmywaki narożne to umywalki z podwójną misą zainstalowane w rogu lady. Oba baseny są oddzielone od siebie w sposób kącikowy. Jest to stosunkowo unikalna konstrukcja, która może być przydatna, jeśli chcesz zmaksymalizować swoją przestrzeń kontuaru. Zlewy narożne mogą być drogie i trudne do zainstalowania. Ponieważ większość liczników jest zszyta w rogu, niestandardowe cięcia w liczniku zwiększą całkowity koszt instalacji tego typu zlewu.