Jakie plusy ma kawa ziarnista?

Wielu z nas wie, że kawa ziarnista, w odróżnieniu od chociażby kawy w granulacie, kawy mielonej czy też kawy w saszetkach, jest wprost definicją prawdziwego kawowego smaku, często o korzeniach wprost z drugiej strony świata! Warto zatem uzmysłowić sobie, jakie plusy ma korzystanie z kawy ziarnistej w stosunku na przykład do ciągle obecnej w naszych kuchniach kawy mielonej lub kawy rozpuszczalnej? Jak to w zasadzie jest, że wielu z nas przerzuca się z dotychczas wybieranej kawy właśnie na kawę typowo ziarnistą?

Po pierwsze, przerzucenie się na kawę ziarnistą może być potraktowane wręcz jak swojego rodzaju przygoda, która, aby zakończyła się z powodzeniem, zakładać dodatkowe wyposażenie się w któreś z ukochanych przez amatorów kawy akcesoriów (a rynek produktów jakimi są akcesoria do kawy, nawiasem mówiąc, stale rośnie!). W wersji minimalistycznej jest to ręczny młynek do kawy, które są często przepięknymi, małymi dziełami sztuki rękodzielniczej o uniwersalnym, ujmującym designie. W wersji dla nieco bardziej zasobnych jest to oczywiście cały, gotowy ekspres ciśnieniowy, który w zależności od mnogości jego funkcji, skali złożoności i marki producenta może obciążyć nasz (domowy, prywatny lub firmowy, jak kto woli!) budżet kwotą od ponad tysiąca do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych! Tak czy inaczej jednak, przerzucenie się na kawę ziarnistą ma ten plus, że dzięki temu można poznać (a jeśli potrzeba – zakupić) całkiem nowy, nieznany nam dotychczas przyrząd. I jak pokazuje praktyka, możemy z nim zostać już później nawet na długie, udane lata!

Po drugie, trudno odmówić racji stwierdzeniu, że to właśnie kawa ziarnista jako kawa pochodząca z ekspresu ciśnieniowego jest kawą o najlepszych walorach smakowych!Nie tylko amatorzy popijania sobie pysznej kawy, ale również prawdziwi fachowcy praktycznie jednoznacznie przyznają, że to właśnie kawa ziarnista cechuje się najwyższą świeżością i autentycznością smaku wśród wszystkich odmian kawy. A jako, że szukamy coraz smaczniejszych doznań, trudno się dziwić, że właśnie coraz częściej wielu z nas decyduje się na zakup kawy ziarnistej. To wszystko potęguje omawiane w niniejszym artykule znaczenie kawy ziarnistej i sprawia, że coraz częściej znika ona z popularnych półek sklepowych.

Na końcu warto również wspomnieć, że kawa ziarnista może być kupowana w bardzo ekonomicznej formie w nawet dużych opakowaniach. Ma to szczególne znaczenie przy masowym kupowaniu kawy chociażby na potrzeby firmowe. Zatem, na popularność kawy ziarnistej niebagatelny wpływ na również fakt, że kupowana w dużych objętościowo paczkach lub porcjach, potrafi wyróżniać się naprawdę atrakcyjną ceną.

Kategoria: kuchnia