Istotny element gospodarstwa domowego

Charakterystyka sprzętów AGD

Sprzęty AGD, to głównie maszyny elektryczne, które pomagają w funkcjach gospodarstwa domowego, takich jak gotowanie, czyszczenie lub konserwowanie żywności. Sprzęt gospodarstwa domowego można podzielić na trzy kategorie, które obejmują: drobny sprzęt AGD, duże urządzenia AGD i elektronikę użytkową. Podział jest zauważalny również w zakresie konserwacji i napraw tego rodzaju produktów. Duże urządzania zazwyczaj wymagają wysokiej wiedzy technicznej i umiejętności. Biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie, adnotacja krajowa dołączona do opisu „urządzenia gospodarstwa domowego” jest związana z definicją urządzenia jako „instrumentu lub urządzenia przeznaczonego do określonego zastosowania, lub funkcji”. Dokładniej, Collins English Dictionary definiuje „urządzenia domowe” jako: „urządzenia lub maszyny, zwykle elektryczne, które znajdują się w Twoim domu i które wykorzystujesz do wykonywania takich zadań, jak czyszczenie lub gotowanie”. Obszerne zastosowanie, zapewnione definicją, pozwala na to, aby niemal każde urządzenie przeznaczone do użytku domowego było klasyfikowane jako sprzęt AGD, w tym elektroniką użytkową, a także kuchenkami, lodówkami, tosterami i klimatyzatorami.

Rewolucja urządzeń gospodarstwa domowego

Podczas gdy wiele maszyn istnieje od stuleci, samodzielne urządzenia zasilane elektrycznie lub gazowo są unikalną amerykańską innowacją, która pojawiła się w XX wieku. Rozwój tych urządzeń jest związany z zanikiem pełnoetatowych pracowników domowych i chęcią ograniczenia czasochłonnych działań w dążeniu do bardziej rekreacyjnego spędzania czasu. Na początku XX wieku urządzenia elektryczne i gazowe obejmowały pralki, podgrzewacze wody, lodówki i maszyny do szycia. Wynalezienie małego żelazka do ubrań Earla Richardsona w 1903 roku dało niewielki początkowy impuls dla branży AGD. Zwiększenie dochodu uznaniowego znalazło odzwierciedlenie we wzroście liczby różnych urządzeń gospodarstwa domowego.
W Ameryce w latach 80. przemysł AGD wysyłał na sprzedaż towary o wartości 1, 5 miliarda dolarów rocznie i zatrudniał ponad 14 000 pracowników, przy czym przychody wzrosły dwukrotnie w latach 1982–1990 do 3, 3 miliarda USD. W tym okresie wiele firm połączyło się, często wchłaniając swoją dawną konkurencję, aby zmniejszyć koszty badań i produkcji, oraz wyeliminować konkurentów, co doprowadziło do powstania przepisów antymonopolowych.
Od tego czasu również Departament Energii Stanów Zjednoczonych, regularnie sprawdza zgodność funkcjonowania firm z ustawą o oszczędności energii w National Appliance z 1987 r., Która wymaga od producentów zmniejszenia zużycia energii o 25% co pięć lat.