Dokąd pojechać na weekend z rodziną?

Zalew Chańcza zyskał sławę miejsca idealnego do wypoczynku dla małych i dużych turystów. Mocno rozwinięta infrastruktura oraz zaplecze turystyczne (np. domki Chańcza) pozwalają na komfortowy i przyjemny wypoczynek dla każdego.

Nad zalewem istnieje możliwość błogiego plażowania, uprawiania sportów wodnych, dzięki znajdującej się obok wypożyczalni łodzi, kajaków oraz sprzętu do windsurfingów i sportów motorowych. Można wybrać się na wycieczkę do pobliskich parków krajobrazowych, a także pójść na ryby.

Domki Chańcza – miejscowość

Miejscowość dzięki wzniesieniu zbiornika retencyjnego zyskała sporo dzięki napływowi turystów. Dzięki temu pojawiły się liczne możliwości noclegowe. Można korzystać z domków lub pensjonatów. Wieś Chańcza znajduje się przy zielonym szlaku turystycznym, wiodącym do Pielaszowa oraz przy żółtym szlaku turystycznym z Szydłowa. To świetna baza wypadowa do odbywania licznych wycieczek pieszych i rowerowych dla całej rodziny. Można wybrać się w odwiedziny do większych miejscowości, żeby zwiedzić okoliczne zabytki lub rozkoszować się pięknem i spokojem okolicznej przyrody.