Interesuje cie czy posiadasz zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to opinia na nasz temat wydawana przez banki. Opinia ta wskazuje czy w oczach baku jesteśmy zdolni do spłacenie zaciągniętego kredytu czy też nie. Jeśli dany bank uzna, że nie jesteśmy zdolni do spłacenia kredytu to nie otrzymamy go od żadnego banku. Brak zdolności kredytowej oznacza brak możliwości pożyczenia pieniędzy. Jak zatem zadbać o to aby wyglądać dla banku atrakcyjnie? przekonajmy się.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Aby wyglądać w oczach banku – a raczej w algorytmach bankowych – atrakcyjnie należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie źródło przychodu. Jeśli posiadamy stały i do tego wysoki miesięczny przychód to banki będą bardzo zainteresowane udzielaniem nam kredytu. Dlatego to właśnie mówi się, że bank najchętniej daje pieniądze kiedy najmniej nam ich trzeba – a kiedy potrzeba nam faktycznie pieniędzy to banki niechętnie udzielają kredytów. Dla banku im więcej zarabiamy każdego miesiąca tym więcej możemy mu oddać. To wydaje im się bardziej opłacalne niż osoba, która ledwo wiąże koniec z końcem. Osoba posiadająca minimalne przychody w naturalny sposób będzie miała problem z wiązaniem końca z końcem więc nic dziwnego, że jeśli nie będzie miała wystarczająco pieniędzy na jedzenie to w pierwszej kolejności zrezygnuje ze spłaty kredytu a nie z zakupu pożywienia. Banki starają się zminimalizować ryzyko a jednocześnie zmaksymalizować zyski. Nikt kto pożycza pieniądze nie chce ich stracić ale wręcz przeciwnie chce je pomnożyć. To normalne.

Ile można wziąć pieniędzy?

Ilość pieniędzy jaką może dać nam kredyt hipoteczny będzie zależeć od tego w jakiej sytuacji obecnie się znajdujemy. Jeśli mamy pewne oszczędności łatwiej nam będzie go uzyskać z tego powodu, że będziemy mieli pieniądze na wkład własny wymagany przez bank. Od wielkości uzyskanej kwoty uzależniony będzie również nasz zakup wymarzonego mieszkania – jeśli nie uzyskamy wymaganej kwoty to będziemy zmuszeni poszukać innego mieszkania lub domu znajdującego się na potrzebnym poziomie. Zdolność kredytowa będzie albo naszym największym ograniczeniem – w tej sytuacji – albo naszym mocnym ogniwem. Im ładniej wyglądają nasze liczby dla instytucji bankowej tym chętniej udzieli ona nam kredytu. Innymi słowy kredyt hipoteczny w ogromnej mierze uzależniony jest od naszej zdolności kredytowej tak więc warto nad nią popracować aby poprawić ją w oczach banku. Kilka często małych zabiegów wystarczy aby poprawić swoją sytuacje a tym samym otrzymaną od banku ofertę.