Czy możesz wziąć kredyt na dom?

Jeśli zastanawiasz się właśnie twoje zarobki są wystarczające aby wziąć kredyt hipoteczny dobrze będzie jeśli przeanalizujesz kilka punktów. Dzięki nim dowiesz się jaki wpływ na ratę kredytu a także na to czy przyznawany jest kredyt mają zarobki kredytobiorcy. Sprawdźmy więc na co zwrócić szczególną uwagę.

Ile faktycznie zarabiasz?

Jeśli twoje zarobki utrzymują się na stałym poziomie – być może pracujesz na etacie lub prowadzisz własną firmę – warto upewnić się lub chociaż zorientować jakie możliwości masz jeśli chodzi o możliwość wzięcia kredytu hipotecznego. Jeśli chciałbyś kupić swój pierwszy dom lub mieszkanie i nie masz całej kwoty niezbędnej do pokrycia wszelkich kosztów związanych z zakupem mieszkania nie musisz od razu rezygnować. Możesz przecież postarać się o kredyt hipoteczny lub też zwiększyć swoje zarobki. Jeśli zwiększysz swoje zarobki do poziomu, w którym nie będziesz musiał prosić o kredyt banku udzielającego tego typu kredytów to będziesz w niesamowicie komfortowej sytuacji. To za sprawą swojego kapitału jesteś w stanie spełnić każde swoje marzenie – w tym zakupić swój pierwszy dom. To ciekawe ale istnieje wiele sposobów na zwiększanie swojego dochodu miesięcznego. Największą możliwość zwiększenia swojego dochodu masz oczywiście prowadząc swoją własną firmę. To tylko w tej sytuacji możesz w ciągu kilku lat zwiększyć swoje zarobki kilkukrotnie. Praca na etacie tego nie umożliwia.

Jak dostać lepsze warunki?

Aby poprawić warunki jakie oferuje bank udzielając kredyt hipoteczny kredytobiorcy niezbędne jest zadbanie o te elementy życia codziennego, o które najbardziej martwi się bak. Do nich należą między innymi: wysokość miesięcznych przychodów uzyskanych z pracy na etacie lub dzięki prowadzeniu własnej działalności gospodarczej; poprzednia historia kredytowa – bank jest niezmiernie ciekawy jak radziłeś sobie z wcześniejszym zadłużeniem to znaczy jak spłacałeś raty kredytów, które wziąłeś poprzednio. Jeśli spłacałeś regularni to możesz liczyć na lepsze warunki oferowane przez bank udzielający ci kredytu jednak jeśli nie spłacałeś na czas i miałeś zaległości nie ma co liczyć na to, że którykolwiek bank zaoferuje ci atrakcyjne warunki kredytu. Tak więc jak widać, dużo zależy od nas samych. Jeśli jesteśmy dobrym klientem – bank będzie dla nas dużo lepszym kredytodawcą. Jeśli jednak nie spłacamy rat na czas i narażamy bank na niepotrzebne ryzyko utraty pieniędzy to nie mamy co liczyć na to, że bank weźmie na siebie ryzyko i zaoferuje nam atrakcyjniejsze warunki kredytowe. Zarobki kredytobiorcy są ogromnie ważne w tym równaniu gdyż to one pozwalają – lub nie – spłacać zadłużenie.