Pozabankowa pożyczka

Pożyczka w formie pożyczki pozabankowej – rozwiązania finansowe od ponad 10 lat

Pożyczki pozabankowe znane są konsumentom od dość dawna. Ponadto niewątpliwie znacząco rozwinęły się usługi oferowane przez pożyczkodawców pozabankowych. O ile jeszcze 10 lat temu pożyczkodawcy pozabankowi kojarzyli się głównie z szybkimi pożyczkami na rozwiązanie nieplanowanych problemów finansowych, to dziś szybkie pożyczki zostały w wachlarzu usług zastąpione długoterminowymi pożyczkami gotówkowymi, samochodowymi i refinansowaniem. Wraz ze zmianami w portfelu usług pożyczkodawców pozabankowych zmieniły się również nawyki konsumenckie – zarówno w zakresie zaciągania kredytów, jak i korzystania z kredytów gotówkowych. Nowoczesne i wygodne usługi pożyczkodawców pozabankowych służą już nie tylko zaspokajaniu krótkoterminowych potrzeb finansowych, ale osiąganiu celów długoterminowych. Swoboda wydawania pieniędzy, jaką dają pożyczkodawcy pozabankowi, umożliwia konsumentom korzystanie z kredytów gotówkowych na podróże i majsterkowanie, a także finansowanie np. procedur medycznych (lista ranking pożyczek pozabankowych).

Pozabankowa pożyczka hipoteczna

Pozabankowa pożyczka hipoteczna to jedna z najpopularniejszych usług pożyczkodawców pozabankowych, która pozwala nie tylko na zakup nieruchomości lub ulepszenie już istniejącej, ale także wykorzystanie tego długoterminowego kredytu do zaspokojenia wszelkich innych potrzeb. Nie bez powodu pożyczkodawcy pozabankowi są istotną konkurencją dla banków – w porównaniu z ofertą banków o pożyczkę pozabankową łatwiej się ubiegać, a jej warunki są często bardziej elastyczne.

Pożyczka pozabankowa na zakup samochodu

Podobnie jak w przypadku kredytów hipotecznych, kredyty samochodowe oferują zarówno pożyczkodawcy pozabankowi, jak i banki. Jednak konsumenci coraz częściej zwracają się jednak do pożyczkodawców pozabankowych, aby uzyskać taką pożyczkę, w której pieniądze przeznaczane są na zakup konkretnego produktu lub samochodu. Wynika to głównie z różnic pomiędzy ofertami banków i przedsiębiorstw pozabankowych w zakresie wysokości kredytu i warunków spłaty.

Co to jest renta roczna?

Renta jest formą spłaty kredytu. Jeśli w ramach klasycznego schematu od salda zadłużenia naliczane są odsetki, to w przypadku renty rocznej obliczana jest pojedyncza stała płatność, którą należy spłacić przez cały okres kredytowania. Program rent dożywotnich może być korzystny dla pożyczkobiorcy tylko wtedy, gdy odsetki od pożyczki są niskie i nie ma zakazu (lub poważnych kar) wcześniejszej spłaty przez jednostkę pożyczkową. We wszystkich pozostałych przypadkach skutkuje to zwykle większą nadpłatą niż w ramach klasycznego schematu spłaty kredytu.