Jak dobrać rękawice do mieszanych sztukach walki?

Mixed Martial Arts, albo w skrócie MMA to obecnie bardzo popularne widowisko i sport trenowany przez zawodników z niezliczonych klubów na całym świecie. Wiele adeptów podgląda pojedynki herosów, chcąc dorównać im swoim poziomem w przyszłości. Aby zrobić karierę niczym Conor McGregor trzeba nabrać solidnych podstaw. Pomoże w tym nie tylko reżim podczas treningu i żelazna samodyscyplina, ale także odpowiedni sprzęt, który będzie sprzyjał wyrobieniu dobrych nawyków na samym początku przygody z MMA. Dowiedz się jakie rękawice będą najlepsze dla Ciebie i czym się kierować podczas ich zakupu.

Rękawice MMA, nauka walki

Każdy kto kiedykolwiek oglądał galę mieszanych sztuk walki, z pewnością wie jak wyglądają rękawice do treningu MMA. Są one zupełnie inne niż rękawice bokserskie, mają odsłonięte palce i są zdecydowanie mniejsze. Jakie zasady muszą spełnić, aby właściciel był z nich zadowolony?

Przede wszystkim liczy się komfort. Dobre rękawice muszą spełniać wymóg wygody, czyli być optymalnie dopasowane do dłoni zawodnika. Zbyt luźna rękawica będzie przeszkadzać podczas treningu, tak samo jak rękawica za mała, która powoduje dyskomfort. Decydując się na zakup przez stronę internetową, dowiedz się czy istnieje możliwość zwrotu lub wymiany towaru.
Inna ważna kwestia to rzep, który mocuje rękawice na nadgarstkach. Odpowiadają one za stabilizację nadgarstka, wiec ich rola jest znacznie większa, niż ograniczenie się luzowania rękawic na rękach, czy przeciwdziałanie ich spadaniu podczas pojedynku. To szczególnie ważne dla amatorów MMA, ponieważ nie mają oni jeszcze wyrobionego nawyku prawidłowego trzymania pięści w odpowiedniej pozycji. Ważne więc, żeby rzepy były szerokie.
W ofercie producentów znajdziesz wiele rękawic z różnym poziomem zabudowania. Im jest on większy, tym rękawica jest miększa. W walkach sięga się raczej po lekkie rękawice, ponieważ dobrze sprawują się one podczas podduszania i ograniczają ruchy walczących zawodników. Warto dodać, że bardziej zabudowane modele wystarczają do zastosowanie podstawowych chwytów, a nawet zaawansowani zawodnicy sparują w nich na treningach. Rękawice obudowane zalecane są początkującym adeptom sztuk walki, choć warto uzbroić się w obie pary i używać ich naprzemiennie. Zobacz: https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-mma

Co do ceny warto wybierać produkty ze średniej półki cenowej, które są z jednej strony solidne, a z drugiej godne wydania sumy pieniędzy jaką kosztują. Podobnie jak w rękawicach bokserskich warto tutaj trzymać się na dystans od najtańszego sprzętu, tak samo jak warto unikać sprzętu w którym płaci się za markę, a nie za rzeczywistą jakość.