Jaka rata będzie najlepsze?

Jeśli właśnie chcesz wybrać swój pierwszy kredyt hipoteczny to prawdopodobnie zastanawiasz się jaka rata kredytu będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o taką ratkę której spłata nie nadwyręży twojego miesięcznego budżetu a także nie sprawi, że nie zostanie ci pieniędzy na nic innego. Rata również nie może stać się czymś nie do spłacenia tak więc potrzebna jest tu doza rozwagi. Jak więc dobrać ją najbardziej odpowiednio do naszej sytuacji? zastanówmy się.

Ile to dużo a ile to mało?

Przede wszystkim należy zastanowić się ile tak naprawdę zarabiamy. Czy jest to dużo – jeśli porówna się to do średnich zarobków w Polsce – czy może jest to poniżej średniej krajowej. Jeśli nasze zarobki są wysokie miesięczna rata może być również stosunkowo wysoka – o ile nie zaszkodzi to naszym finansom. Tak więc jest to wszystko zależne od naszej zdolności do generowania pieniędzy. Jeśli jesteśmy w stanie zarabiać dużo to jesteśmy takżę w stanie spłacać duże lecz jeśli nie jesteśmy w stanie zarabiać dużo to również spłata kredytu może okazać się dla nas niezwykłym obciążeniem. Warto więc przeanalizować swoją sytuację. Najlepsze decyzje bowiem podejmowane są na podstawie dogłębnej analizy – jeśli mówimy oczywiście o sprawach finansowych a nie o innych aspektach życia. Jedno jest pewne – jeśli chodzi o pieniądze emocje nie są najlepszym sposobem decydowania. Powiedział tak sam Warren Buffet – jeden z najbogatszych ludzi na świcie. Warren jest inwestorem tak więc warto słuchać się takiego człowieka. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny rata kredytu jest dla nas niezmiernie istotna. To ona zadecyduje o jakości naszego życia.

Jaką więc wybrać?

Najlepsze raty kredytu – a właściwie miesięczna rata – to taka rata, która pozwoli nam na komfortowe życie bez narażania nas na niepotrzebne pożyczanie pieniędzy na przeżycie. Jeśli więc chcesz mieć spokojne życie spłacając kredyt powinieneś brać pod uwagę, że spłacanie kredytu będzie odbywało się na przestrzeni wielu lat tak więc nie można lekceważyć podejmowania tak trudnej decyzji i polegać na innych. Najlepiej samemu zapoznać się z danymi i samodzielnie podjąć decyzję. Tylko z takiej decyzji możemy być zadowoleni. Jeśli pozwolimy zadecydować komuś za siebie to ktoś będzie decydował a ty poniesiesz – za niego – konsekwencje tych decyzji. To nie jest rozsądne ani mądre zachowanie. Nie należy tego robić. To ważna decyzja, która może wpłynąć na jakość naszego życia.