Kupno własnego mieszkania. Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Wraz z decyzją o zakupie wymarzonego i upatrzonego mieszkania, musisz podjąć decyzję o wyborze kredytu hipotecznego. Jakiego banku ofertę wybrać, na ile lat wziąć kredyt i na jakich warunkach. Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Kredyt hipoteczny – informacje, sytuacja w Polsce i konsekwencje.

Gdy zdecydujesz się na finansowanie zakupu mieszkania poprzez kredyt hipoteczny, musisz pamiętać, że to decyzja na lata do przodu, od której będą zależeć Twoje finanse oraz poziom życia. Gdy popełnisz na wstępie proste błędy, możesz ich żałować przez kolejne lata. Trzeba koniecznie zastanowić się, jaką maksymalną ratę każdego miesiąca będziesz w stanie spłacać, żeby nie zrujnować budżetu domowego Twojej rodziny. W chwili obecnej mamy w Polsce powyżej 2 milionów kredytobiorców. W poprzednim roku około 190 000 Polaków zaciągnęło kredyt na zakup mieszkania. To duże i konkretne liczy obrazujące rynek kredytów hipotecznych w Polsce. Pytanie zasadnicze brzmi: czy są oni szczęśliwi?

Różnica między pośrednikiem, a agentem.

Niedawno zmieniły się w Polsce przepisy, które wymusiły zmianę nazewnictwa wśród podmiotów, które pośredniczą przy zakupie nieruchomości. Obowiązuje teraz podział na agentów i pośredników. W polskim ustawodawstwie nie ma już pojęcia doradca. Pośrednikami są z reguły duże firmy, która jak nazwa wskazuje, zajmują się pośrednictwem kredytowym. Natomiast agent to osoba, która działa na rynku kredytów hipotecznych i współpracuje tylko z jednym pośrednikiem.

Najczęstszy błąd przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.

Sposoby, które decydują się na zakup mieszkania lub domu na kredyt, nie mają na ten temat żadnej, nawet podstawowej wiedzy. Niestety w ten sposób często przepłacają za kredyt. Nie sprawdzili dokładnie warunków umowy oraz nie porównali wielu ofert bankowych. To będzie mieć dla nich negatywne konsekwencje w przyszłości. Gdy decydujesz się na kredyt hipoteczny, warto wcześniej spotkać się i porozmawiać z ekspertem, który działa od długiego czasu w tej branży.

Z pomocą każdemu przychodzi kalkulator kredytu hipotecznego.

To doskonałe narzędzie, które pomoże nam oszacować koszty kredytu, jakie będą obowiązywać przez najbliższe lata, w związku z podpisaną umową z bankiem. Koniecznie znajdź w internecie odpowiedni kalkulator kredytu hipotecznego, który, zupełnie za darmo, wszystko za Ciebie wyliczy. To niezwykle istotne, żeby widzieć, co nas czeka w przyszłości, ile będą wynosić raty kredytu, jak długo będzie obowiązywać nas kredyt hipoteczny. Kredyty są dla ludzi, lecz trzeba ja zaciągać z głową.