Garaż wbudowany czy wolnostojący? Sam wybierz!

Tak jak istnieje wiele rodzajów bram garażowych i wzorów bram garażowych, istnieje wiele rodzajów garaży. Ten obszerny przewodnik garażowy bada, klasyfikuje i rozkłada każdą opcję garażu, jaką masz dla swojego domu.

Istnieje powód, dla którego garaże są kluczową częścią domu. Przede wszystkim to miejsce na twój ukochany samochód, miejsce w którym go przechowujesz i dbaszo niego. Trzymasz tam nie tylko auto ale też inne niezbędne rzeczy ( a także te zbędne ale o tym cicho sza!). Miło jest gdy w deszczowy i zimny poranek nie musisz wychodzić na zewnątrz tylko przechodzisz do garażu, wsiadasz do samochodu i wyjeżdżasz do pracy nie mocząc nawet palca w deszczówce. Jakie są najlepsze typy garażów? Niżej przedstawiamy kilka sporo opcji.

Wolnostojący

Jeśli jesteś na rynku garażu wolnostojącego, który możesz łatwo umieścić w dowolnym miejscu na swojej nieruchomości, pokochasz tę opcję. Dzięki możliwości dopasowania bocznicy zewnętrznej do domu, nikt nigdy nie zgadnie, że została ona zbudowana w innym czasie niż dom. Na tę powłokę łatwo jest nałożyć wiele różnych wykończeń zewnętrznych, w tym bocznicę, winyl, bocznicę drewnianą, a nawet stiuk, co oznacza, że ​​Twój garaż będzie wyglądał zupełnie inaczej niż jakikolwiek inny w okolicy. Garaże wolnostojące są świetną opcją, jeśli Twój dom nie ma dobrego punktu dostępu do drzwi garażowych lub nie wiesz, jak dopasować jeden do swojej nieruchomości w pobliżu domu. Można je również zbudować w dowolnym momencie po domu, co jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i uzyskanie garażu, o którym zawsze marzyłeś. Łatwo jest użyć garażu prefabrykowanego, który można kupić lub współpracować z profesjonalnym konstruktorem, aby mieć pewność, że masz garaż, który spełni Twoje potrzeby.

Wbudowany

Garaże te są bardzo popularne i na ogół budowane są w tym samym czasie, co dom, zapewniając płynne przejście między domem a garażem. Tradycyjnie służą do przechowywania samochodu i innych artykułów gospodarstwa domowego, chociaż niektórzy właściciele domów wolą korzystać z tego miejsca na warsztat. Chociaż garaże jedno- i dwuosobowe są powszechne, wielu właścicieli domów zwiększa teraz rozmiary swoich garaży do trzy-, a nawet cztero-samochodowych, aby mieć pewność, że ich samochody są bezpieczne i chronione przed złą pogodą lub wandalami. Jednym z powodów, dla których właściciele domów wolą przyłączone garaże, jest to, że wygodnie jest wchodzić i wychodzić z domu bez wychodzenia na zewnątrz w ciemności lub przy złej pogodzie. Kiedy garaże są przymocowane do domu, zwykle są drzwi z domu do garażu, dzięki czemu właściciel domu nigdy nie musi wychodzić na zewnątrz. Garaże te są zwykle izolowane, aby w domu nie było zimno w zimie z powodu chłodu w garażu.

Dom z przejściem do garażu

Jest to idealna opcja, jeśli masz wolnostojący garaż znajdujący się w pobliżu domu, ale chcesz mieć dodatkowe korzyści związane z garażem. Możesz łatwo zbudować przejście między nimi. Ten niewielki dodatek do domu i garażu może być dostępny w różnych stylach. Możesz wybrać tylko dach, abyś był suchy, gdy idziesz do garażu z domu lub możesz zamknąć cały teren. Stwarza to bezpieczną, klimatyzowaną przestrzeń, z której można korzystać, a także jest doskonałym miejscem do schowania zabłoconych butów, parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego. Brak konieczności wychodzenia na zewnątrz zapewnia wygodę wolnostojącego garażu w tej sytuacji bez konieczności budowania garażu bezpośrednio w domu.