Rodzaje garaży

Obecnie na rynku istnieje dużo opcji, które można wykorzystać w projektowaniu garaży przy domach jednorodzinnych. Wiele osób posiada obecnie więcej niż jeden samochód, dlatego też warto wziąć to pod uwagą przy projektowaniu całego domu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na garaże.

Garaże jednostanowiskowe i dwustanowiskowe

Projekty garaży w formie podstawowej często przedstawiane są jako jednostanowiskowe. Mogą być one wybudowane jako oddzielny budynek lub dobudowane do domu jednorodzinnego. Jest to bardzo dobra opcja dla małych domów, ponieważ dobudowując taki garaż przy domu, mamy pewność, że zachowamy jednocześnie dobry wygląd całego domu jednorodzinnego. Garaże dwustanowiskowe dobrze sprawdzają się w przypadku większych budynków, do których łatwo je wpasować. W przypadku posiadania małego domu jednorodzinnego, warto pomyśleć o oddzielnym budynku stanowiącym funkcję garażu dwustanowiskowego.

Garaże wielostanowiskowe

Ten typ garaży idealnie sprawdza się w przypadku bardzo dużych domów, kiedy możemy wpasować go w cały dom jednorodzinny lub odpowiednio zamaskować w całym, dużym budynku. Idealna opcją może być także wybudowanie oddzielnego garażu, jedynie w przypadku kiedy dysponujemy dużą ilością miejsca na swojej działce.

Garaże z częścią gospodarczą

Projekty garaży mogą obejmować także pomieszczenia gospodarcze lub mieszkalne. Jest to dobra opcja, którą można wykorzystać kiedy budujemy garaż oddzielny. Takie pomieszczenia nie sprawią, że nasz garaż bardzo się powiększy, a zyskamy dodatkowo potrzebne pomieszczenia, które nie mieszczą się już w wybudowanym domu jednorodzinnym.

Garaże, które zostają do budowane jako osobne budynki przy domach jednorodzinnych, najczęściej projektowane są z taka dbałością, aby spełniać oczekiwania klientów, a także aby miały one możliwość spełniania również innych funkcji, nie tylko garażu. Garaż jest projektowany zgodnie ze stylem domu, przy którym będzie się znajdował tak, aby pasował i tworzył razem z domem jednorodzinnym jedną całość. Projekt garażu można zamówić razem z projektem domu, czy innego budynku, a także zamówić go oddzielnie. Wtedy to architekt zainteresuje się otoczeniem w jakim będzie się on znajdował, tak aby tworzył on z resztą budynków spójną całość, jednocześni spełniając wszystkie funkcje, których wymaga przyszły właściciel. Projekty garaży oferowane w burach projektowych są równie zróżnicowane co projekty domów jednorodzinnych, a także można zaproponować architektowi indywidualne rozwiązanie.