Czas rozpocząć budowę.

Nadeszła w końcu ta chwila. Posiadamy już odpowiednią działkę, wszystko wybrane, czas pomyśleć o tym co wybudować. Czy lepiej postawić dwu piętrowy dom czy też parterówkę. Czy lepiej wybrać dom w kształcie prostokąta czy może kwadratu? To nie są proste pytania a odpowiedź jaką udzielimy wpłynie na kolejne. Projekty budowlane pełniące rolę naszej drogi nie tylko są wymagane przez prawo ale także pozwalają odnieść nasze decyzje do tego co robimy i tego jak powinno to wyglądać.

Jaki dom wybudować?

Budowa domu – w szczególności swojego pierwszego – nigdy nie należy i nie będzie należała do najłatwiejszych. To zadanie jest trudne ponieważ wymaga wiele myślenia i podejmowania trudnych decyzji. Podejmowanie decyzji jest trudne i nie każdy chce je podejmować stąd to zadanie może przytłaczać większą część osób za nie się zabierające. Jeśli potrzebujemy w takich sytuacjach wsparcia to warto z niego skorzystać. Pozwoli to nam na bardziej komfortowe przejście przez ten cały proces decyzyjny. Jeśli posiadamy kogokolwiek w rodzinie, kto niedawno budował swój dom taka osoba może okazać się cennym źródłem informacji, Może ona podzielić się z nami tym co jej się przytrafiło, może opowiedzieć na to co najbardziej ją zaskoczyło to co ją rozczarowało i to co najbardziej ją zaskoczyło w pozytywny sposób. Osoba, która już przeszłą przez ten proces okaże się cennym źródłem informacji.

Jaki projekt budowlany wybrać?

Posiadanie projektu budowlanego to w państwie Polskim niezbędny dokument bez którego nie będziemy w stanie legalnie przeprowadzić budowy swojego domu. Naruszenie tego prawa budowlanego poskutkuje późniejszym nakazem rozbiórki budynku tak więc mimo wydanych pieniędzy będziemy zmuszeni – z własnej kieszeni – także do rozbiórki tego co zbudowaliśmy. Nie popełnijmy tego błędu. Bądźmy rozsądni i rozważni. Projekty budowlane są niezbędne w procesie budowy swojego pierwszego domu. Odpowiedni projekt zapewni nam także ogromne wsparcie podczas realizacji całego przedsięwzięcia. Będzie on swego rodzaju gwiazdą polarną na naszej drodze ku celowi. Będzie on wskazywał nam to do czego zmierzamy. Cel jest niezwykle ważny w każdej podróży.

Czy ten projekt będzie mi odpowiadał?

To czy dany projekt będzie nam odpowiadał zależy w głównej mierze od tego co chcemy osiągnąć poprzez jego realizację. Jeśli pragniemy dwupiętrowego domu to projekt spełniający te marzenia będzie różnił się od projektu domu parterowego. Każdy aspekt naszego marzenia powinien pasować do projektu.