Jak zatrudnić Ukraińców?

Nadszedł okres letni. Prace sezonowe rozkwitają pełną parą. Rośliny rosną. Czas na zbiory warzyw i owoców. Jedyną przeszkodą jest brak rąk do pracy. Jedni robią sami inni szukają pracowników ale co zrobić kiedy nie ma kogo zatrudnić w Polsce?

Zatrudnianie obcokrajowców

Zatrudnianie obcokrajowców wiąże się z koniecznością jaką jest zapewnienie im odpowiedniego mieszkania. Nie wszyscy z nas posiadają takie miejsce do dyspozycji więc z pomocą przychodzą im kontenery mieszkalne. Kontenery te to sprytny wynalazek pozwalający na stworzenie miejsca do zamieszkania – gotowego miejsca do zamieszkania – bez potrzeby budowania czegokolwiek od podstaw. Prawda jest taka, że w takim przypadku nie są potrzebne nawet żadne fundamenty. Wystarczy jedynie utwardzone podłoże i tyle. Sprzedaż kontenerów mieszkaniowych kwitnie. Z roku na rok przybywa u nas osób pracujących – głównie są to Ukraińcy. Osoby zatrudniające tych obcokrajowców chcą im zapewnić szybkie i bliskie miejsce do spania. Nie chcą aby do miejsca pracy miały one zbyt daleko. Dzięki temu mogą one spędzić więcej czasu na pracy dającej im pieniądze.

Dlaczego potrzeba nam więcej siły roboczej

Bezrobocie w Polsce jest na rekordowo niskim poziomi. Przez to wielu pracodawców nie może znaleźć odpowiednich pracowników. Na rynku jest więcej dostępnej pracy niż osób chętnych ją podjąć. Jeśli więc potrzebujemy dużej ilości pracowników – czy to do prac sezonowych, czy też do pracy regularnej – w pewnym momencie pomyślimy o możliwości zatrudnienia obcokrajowców. Pierwszą możliwością będą oczywiście nasi wschodni sąsiedzi. Kurs waluty obowiązującej na wschodzie jest znacznie niższy od waluty obowiązującej na terenie państwa polskiego stąd wiele osób pochodzenia ukraińskiego jest niezwykle zainteresowanych możliwością podjęcia pracy na terenie naszego kraju. To dlatego osoby zatrudniające naszych wschodnich sąsiadów często kupują – jako ich mieszkania – kontenery mieszkalne. Sprzedaż kontenerów mieszkaniowych to ciekawy biznes. Rozwiązuje on bowiem palący problem. Potrzebę przenocowania często znacznej ilości osób w z góry określonym miejscu. Miejsca te zazwyczaj nie mogą czekać na to aż zostanie tam postawiony budynek. Nikt nie chce czekać na to aż fundamenty w tej budowli nabiorą odpowiedniej mocy tak by utrzymać resztę. Mieszkania potrzebne są tu i teraz. Stąd pojawienie się kontenerów na rynku. To rozwiązanie przydaje się w wielu sytuacjach, gdy niezbędne jest szybkie rozwiązanie.