Psy, które pokochasz

Masz ciasne mieszkanie w bloku, a mimo to chcesz mieć czworonożnego przyjaciela?
Nie ma najmniejszego problemu. Możesz posiadać psa, który będzie dobrze czuł się na małym metrażu. Oto rasy psów nie wymagają dużo ruchu i sporej przestrzeni. Są nimi: Cocker Spaniel, Border collie, Owczarek szetlandzki, Jack Russel Terier oraz Buldog francuski.

Co należy wiedzieć, wybierając psa do zamieszkania w bloku.

Pomyśl o sprawach technicznych, które mają związek z Twoim mieszkaniem i blokiem. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na sąsiadów. Pies może ujadać i głośno szczekać przez cały dzień, również w nocy. Dlatego sąsiedzi mogą być z takiego stanu rzeczy niezadowoleni. Dlatego warto wybrać psa, który ma spokojne usposobienie. Przecież nie chcesz mieć wrogów w swoich sąsiadach. Zwróć też uwagę na windę. Jeśli jej nie ma w Twoim bloku, wtedy wyprowadzanie psa na spacer może być uciążliwe. Droga wyprowadzania psa na zewnątrz znacznie się wydłuży. Sytuację skomplikuje zdarzenie, gdy piesek zachoruje. Dodatkowo zwierzę może ulec jakiejś kontuzji. Wtedy na rękach będziesz musiał go znieść na sam dół.

Wiele też zależy od powierzchni Twojego mieszkania. Jest to niezwykle ważna sprawa. Od tego zależy jak będzie wyglądać nasze współżycie z psem. Im mniejsza powierzchnia mieszkania, tym ciaśniej się robi. Taka ciasnota może być przytłaczająca.

Jakie potrzeby ma pies danej rasy. To niezwykle istotne, jakiego psa chcemy mieć. O jaki usposobieniu. Najlepiej wybrać psa łagodnego, cierpliwego i spokojnego. Przyjazne nastawienie psa sprawi, że nie będzie on obciążeniem. Przykładowo duży pies rasy gończej lub pasterskiej nie jest najlepszym wyborem do współzamieszkiwanie w niewielkim mieszkaniu w bloku. Lepiej postawić na wybór mniejszego psa tak zwanej rasy „kanapowej”.

Posiadanie psa w bloku to dobry pomysł.

Każdy może mieć psa w bloku. Nie będzie to żadne obciążanie dla sąsiadów. Pod warunkiem, że pies będzie grzeczny i spokojny. Piesek w bloku to również pozytywy. Nie ma szans na ucieczkę z mieszkania. Nikt, poza Tobą, nie ma do niego dostępu, żeby go otruć. W czasie złej pogody nie zmarznie, przez co nie nabawi się żadnej choroby.

Oprócz psa, inne zwierzątko w bloku.

Masz już psa, jednak chcesz posiadać drugie zwierzątko. Zwierzęta domowe są różne. Zaliczamy do nich kota, papugę, chomika lub świnkę morską. To od Ciebie zależy, którym kolejnym zwierzątkiem chcesz się zajmować i miło spędzać czas. Pamiętaj, aby dbać o swoje zwierzęta oraz należycie się nimi opiekować. Od Twojej odpowiedzialności za