Kamera kopułkowa czy tubowa?

Monitoring staje się coraz bardziej popularny również w nowoczesnych gospodarstwach domowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż współczesne systemy są niedrogie w utrzymaniu i każdy z nas jest w stanie obsłużyć je samodzielnie. Wiele osób również dostrzega, że sama obecność monitoringu jest już dużym zabezpieczeniem, jeśli chodzi o niepożądane ataki z zewnątrz. Zastanawiasz się nad założeniem takiego systemu również u siebie? Chciałbyś nieco więcej dowiedzieć się na temat rodzajów kamer, które można wykorzystać. Sprawdź, czym różni się kamera kopułkowa od tubowej i czym należy kierować się przy wyborze.

W miejscach takie jak to https://dvspolska.pl/produkty/monitoring-przewodowy/kamery,2,22856 możesz sprawdzić wszelkie informacje dotyczące systemów zabezpieczeń w twoim domu. Dowiedz się więcej na temat kamer, nim zdecydujesz się podjąć ostateczną decyzję.

Nowoczesny monitoring w domu

Na czym polega nowoczesny monitoring w domu. Przede wszystkim na inteligentnym rozmieszczeniu kamer oraz możliwości monitorowania jak największej ilości przestrzeni. Dodatkowo, nowoczesny monitoring w domu cechuje się dużą rozdzielczością oraz czytelnym obrazem, co szczególnie wpływa na bezpieczeństwo obiektu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje kamer- kopułowe oraz tubowe. Obie mają swoje wady i zalety. Jednak tym co je łączy jest możliwość sterowania nimi przez internet. Miej swój dom pod kontrolą, gdziekolwiek się znajdujesz.

Kamera kopułowa

Podstawową zaletą kamer kopułowych jest możliwość elastycznego dopasowania się do otoczenia. Tego rodzaju sprzęt sprawia, że uzyskujesz dobrej jakości obraz, instalując niewielką kamerę, która może być niezauważona.

Kamera tubowa

Kamery tubowe są nieco większe od kamer kopułowych, ale wiele z nich może poszczycić się dobrej jakości obrazem. Dzięki nim precyzyjnie możesz określić twarze oraz tablice rejestracyjne. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli mamy na uwadze monitorowanie konkretnej przestrzeni.